Sidabrakrūmiai: be kaprizų
Šie krūmai tokie nekaprizingi, kad tarsi specialiai skirti naujokams sodininkams, vaikams ir tiems žmonėms, kurie neturi laiko ar noro kasdien krapštytis sode. Nedideli, lengvai pasiekiami, nedygliuoti, nenuodingi…
*Sidabrakrūmiai gerai auga atvirose saulėtose vietose, beveik visose dirvose, išskyrus itin sunkias ir užmirkstančias. Labai derlinga dirva arba gausus tręšimas ne į naudą – jie tada vešliai auga, bet menkiau žydi.
*Ligų ir kenkėjų retai pasitaiko, kartais kiek pakenkia miltligė ar amarai.
*Aplaužyti ar netyčia nušienauti krūmai greitai atželia.
*Sidabrakrūmiai pakantūs aplinkos užterštumui ir sausroms.
*Mūsų vasaromis dirvoje augančių krūmų laistyti beveik netenka. O jei jau prireikė – nepilkime vandens „ant galvos“, nes nuo to šakelės ima juoduoti.
*Lietuvoje žiemoms sidabrakrūmiai atsparūs, dengti nereikia.
*Vienintelis būtinas priežiūros darbas, jei norime, kad mūsų sidabrakrūmiai gausiai žydėtų daug metų, – genėjimas. Reikėtų kasmet ar kas porą metų vėlyvą rudenį arba labai ankstyvą pavasarį, prieš sprogstant pumpurams, prie pat žemės iškirpti po kelias seniausias šakas. Tuo pačiu metu galima pašalinti ir gausiai žydėjusių šakų viršūnes su sausais žiedynais – tai nebūtina krūmų sveikatai, bet pagerina estetinį vaizdą.
Štai ir visi darbai. Žinoma, labiau lepinami (mulčiuojami, retkarčiais patręšiami) sidabrakrūmiai atsidėkos gausesniais žiedais.