• birželio 21 d., Šeštadienis

Šildymas elektra: pliusai ir minusai

Šildymas elektra, be jokios abejonės, nėra pigus šildymo būdas. Gal net vienas iš brangiausių. O ir sodybų šeimininkų, pasirinkusių šį šildymo būdą bent kaip dalinį sprendimą, yra nedaug. Vis dėlto kartais tam tikros infrastruktūros stoka ar pastato techninės charakteristikos nepalieka kitokio pasirinkimo.

Kokie gi elektrinio šildymo pliusai ir minusai? Kokie techniniai sprendimai ar padeda sumažinti sunaudojamos elektros energijos kainą?

Pliusai

Elektrinis katilas paprastai yra nedidelis, tinkamas montuoti bet kokioje patalpoje. Jis nesprogsta, išskiria tik šilumą ir negeneruoja jokių kenksmingų medžiagų. Jis saugus: esant gedimui, katilas tiesiog nustoja veikti. Elektrinių katilų kaina (net ir su pačia moderniausia automatika) bent du kartus mažesnė už analogiško galingumo dujinius katilus.
Pasirinkę elektrinį šildymą, pirmiausiai sutaupysime laiko, jausime patogumą. Nepriklausomai nuo to, ar šildysime grindis, ar naudosime konvektorinius šildytuvus, ar naudosime elektrą akumuliaciniam šildymui, techninė įranga bus paprastai instaliuojama. Kai kurioms iš šių sistemų reikės trifazės, kintančios srovės ir t. t. Todėl paprastai šildymas elektra pasirenkamas naujos statybos, energiją taupančiuose namuose. Tokiuose būstuose šis šildymo būdas nebus labai brangus, tačiau, be abejo, išlaidų vis tiek bus daugiau nei šildantis kietuoju kuru ar dujomis.

Tekstas – Tomo Vaškevičiaus.

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ gruodžio numeryje.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 21, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 01:42, leidžiasi 17:18.
  • Mėnulis Jautyje 04:59, dylantis, IV ketvirtis. Delčia birželio 18 d.
  • Alicija, Aloyza, Aloyzas, Vasarė, Galmina, Galminas
  • Tarptautinė jogos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Šaknų diena. Galima sodinti šakniavaisius, juos tręšti, krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą. Galima genėti medžius, krūmus. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Tręškite augalus, palaistykite rūgščią žemę mėgstančiuosius parūgštintu vandeniu. Skinkite gėles - gerai laikysis vandeny. Ypač palankus metas rinkti ir džiovinti dilgėlių lapus. Nepalanki diena konservuoti, virti uogienes.
  • Kai sliekai šalia kits kito kupetėles surausia, vasarą sulauksi saulėtos dienos ir gražaus oro.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius