• spalio 5 d., Trečiadienis

Šilti kailinukai vaismedžiams ir vaiskrūmiams

Artinantis žiemai aplink jaunus vaismedžius reikia supilti 25–30 cm aukščio žemės kaupelius. Jie saugos nuo šalčio ne tik kamienų pagrindą, bet ir poskiepius. Žemę nukasti bus galima tik pavasarį. Antžeminė dalis gerai apsukama šiaudais, storu popieriumi ar orą praleidžiančia agroplėvele (jos apatinius kampus reikia prispausti akmenimis ar plytomis) ir aprišama.

 

 

Vaiskrūmių stiebus reikia iki 20–40 cm aukščio užberti kompostu ar žieve.

Vynmedžių stiebus reikia patrumpinti, nukelti nuo atramų. Pasiruošiama šiaudų ar eglišakių. Dengti nereikia skubėti. Per anksti apkloti vynmedžiai ima pūti, žiediniai pumpurai apsitraukia pelėsiais. Taigi norėdami apsaugoti jiems tik pakenkiame. Atėjus laikui stiebai suguldomi į 15–20 cm gylio griovelius, užpilami apie 25 cm storio žemės sluoksniu. Žinoma, vynmedžius galima palikti ir ant atramų, tačiau tokiu atveju jas būtina storai apkloti šiaudiniais dembliais. Deja, ypač šaltą žiemą to gali ir nepakakti.

Vaismedžių negalima aprišti folija, maišeliais nuo trąšų, medžių žievės ar durpių, agroplėvele. Po tokiomis uždangomis saulėtomis ankstyvo pavasario dienomis kamienai labai įkaista, o naktimis temperatūra – staiga atšąla. Žievė sprogsta, ir atsiranda plyšių.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 5 d., trečiadienis
  • Saulė teka 07:29, leidžiasi 18:44.
  • Mėnulis teka 17:56, leidžiasi 00:32.
  • Mėnulis Vandenyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 3 d.
  • Donata, Gilda, Palemonas, Placidas, Edvinas
  • Tarptautinė mokytojų diena.
  • Žiedų diena. Purenkite dirvožemį, ravėkite, ruoškite žemės mišinius daigams, kuriuose auginsite daigus pavasarį. Grėbstykite lapus. Balinkite vaismedžius. Iš vandentiekio išleiskite vandenį. Remontuokite, valykite, tvarkykite, vėdinkite namus, rūsius ir kitas patalpas. Nepalanki diena sėti, sodinti, laistyti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius