Širdelės Meilės dienai – iš gamtos
Kurti įsižiūrėjus į gamtos pavyzdžius
Gamta yra sukūrusi daugybę nuostabių širdelės variantų. Toli dairytis tikrai nereikia. Įsižiūrėkite į įprastus, netgi dažnai matomus augalus: štai, pavyzdžiui, beveik tobulos širdelės formos brunerų lapai. O pražydę amerikiniai auskarėliai? Argi į juos žvelgdami nematome žavių šelmiškų širdelių? Įsižiūrėję atrasime ir daugiau. Tad pasitelkę fantaziją ir įkvepiami gyvų gamtos pavyzdžių kurkime savas: originalias, jaukias, šiltas, mielas, juokingas ar keistas…
Nebūtina širdelę iškilmingai įteikti savo meilės objektui, kur kas romantiškiau būti paslaptingiems – palikti ją matomoje namų vietoje kaip mielą, netikėtą staigmeną. O gal net įkomponuoti į gardų patiekalą!
Širdelės forma
Taip esame pripratę prie dailios širdies, kad net nesusimąstome apie jos kilmę. Kodėl būtent tokia šio simbolio, reiškiančio aistrą, stiprias emocijas, forma? Ir ar nekeista, kad būtent širdis, o ne kita kūno dalis simbolizuoja meilę? Juk akivaizdaus simbolio panašumo su žmogaus organo forma išties nėra – tikroji širdis labiau primena kūgį.
Yra pateikiamos kelios istorinės versijos. Viena jų tikina, kad forma pasiskolinta iš augalo Silphium sėklos, kuris senovėje buvo vartojamas kaip žolinis kontraceptikas. Egzistuoja dar viena nuomonė, kad jis vaizduoja per poravimosi ritualą susijungusius gulbių kaklus.
Tiesa, ieškantiems įvairovės patartina perprasti ir kitų meilės simbolių kalbą. Šį jausmą simbolizuoja ir rozmarinas, strėlės perverta širdis, Amūras, lūpos, strėlė, amalas, raudona rožė, jazminas.