• liepos 9 d., Ketvirtadienis

Skaistus azalijos žiedas sklaido tamsą

   Azalijos savo skaisčiais prabangiais žiedais suteikia kambario erdvėms šviežumo, ryškumo, netgi šviesos – visko, ko imame pasigesti niūroką lapkričio mėnesį, sparčiai trumpėjant dienoms ir tįstant vakarams. Iš trijų krūmelių visai paprasta sukurti skaisčią raudonų tonų širdelės formos kompoziciją, galinčią tapti ir puikia dovana, ir namus pagyvinančia žavinga stalo dekoracija.

  Kompozicijai reikės: trijų skirtingų spalvų, bet giminingų atspalvių (raudono, rožinio ir rausvo) azalijų krūmelių; gebenės šakelės; širdelės formos floristinės kempinės su plastikine lėkštele apačioje; skirtingo pločio dekoratyvinės juostelės ar kaspinų; sidabrinės aliuminio vielutės; paprastos vielutės; keleto saldainių ar kitų saldumynų; raudonos folijos; sodininko žirklių; paprastų žirklių; peilio.

 

  Į gerai vandenyje išmirkytą floristinę kempinę sukaišomi azalijų žiedai. Forma atrodys gražiau, jei šakelės turės ne tik žiedų, bet ir žalių lapelių:

 

Širdies forma padengiama azalijų žiedais. Svarbu užpildyti visus tuščius tarpus, kad ji būtų iškili:

 

Gebenės šakelė išdėstoma aplink širdelės formą ir pritvirtinama. Geriausia, jei ji atkartoja šią formą:

 

Saldainiai įvyniojami į folijos popierių, spalva derantį prie azalijų. Jie pritvirtinami paprasta vielute:

 

  Saldainiai įkišami tarp azalijų žiedų į floristinės kempinės pagrindą. Dekoratyvinės sidabrinės vielutės susukamos spirališkai ir taip pat įkišamos į pagrindą. Kompozicija papildomai dekoruojama kaspinais ir juostelėmis:

 

Reikėtų žinoti…

  Kad renkantis parduotuvėje pirmenybę reikėtų teikti augalui, turinčiam daug neprasiskleidusių pumpurų – toks žydės ilgiausiai. Komponuojant kūrinį iš skintų žiedų, svarbu vėliau nepamiršti reguliariai drėkinti floristinės kempinės, kad žiedai nevystų ilgai. Jei tik įmanoma, kompoziciją laikykite vėsiausiame namų kambaryje.

  Azalijų funkcija namuose dvejopa. Jas galima pastatyti kaip vazoninius augalus ir išties ilgai mėgautis raudonais, rožiniais, rausvais, baltais žiedais, paprastai džiuginančiais nuo rugpjūčio iki balandžio mėnesio. Azalijas taip pat tinka naudoti floristiškai, kuriant originalias kompozicijas iš jų puošnių ryškių žiedų.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita

Šiandien

  • Liepos 9, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:55, leidžiasi 21:53.
  • Mėnulis teka 00:02, leidžiasi 09:27.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 5 d.
  • Algirdas, Algirdė, Veronika, Leonardas
  • Lapų diena. Palanku laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles (jei norite, kad augtų lėtai), šakniavaisines daržoves, ravėti. Tręškite vejų augalus, kad jie žaliuotų ir būtų vešlūs. Netinkama diena krauti šieną, imti derlių, sandėliuoti, konservuoti.
  • Liepos saulė dar nė vieno valstiečio nuo žemės nenuvarė, lietus gi dažnai iš jų duoną atėmė ir su maišu į svetimus kraštus elgetauti išvarė, – sako suomiai.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Iš kokio medžio medienos pagaminti plautai Jūsų pirtyje?

Įvykių kalendorius