• liepos 9 d., Ketvirtadienis

Skaitytojų patirtis. Sena lenta – medžiaga laikrodžiui

Apie tautodailininko Rimanto Pilibavičiaus paveikslus, piešiamus ant senų trobų lentų, jau esame pasakoję. Ant tamsių impregnuotų ir tapybai paruoštų lentų matomos aliejiniais dažais tapytos gėlės, medžiai, gyvūnai, angelai, rūpintojėlis… Šį kartą pristatome kiek kitokį senų lentų panaudojimo būdą, kurį sugalvojo Vilniaus rajone gyvenantis Františekas Demjanko.

 

 

Františekas, gyvendamas nuosavame name, nuolat kažką meistrauja. Laisvalaikiu jis ne tik atlieka būtiniausius darbus sodyboje – šiek tiek laiko visuomet pasilieka meistrystei. „Kartais laisvalaikiu bandau gaminti įvairius dirbinius iš medžio. Mano gaminiai – nesudėtingi: darbui neprireikia panaudoti pramoninių įrankių. Todėl juos paprasta pasigaminti kiekvienam, tiesiog namuose“, – pasakoja vyras.

 

Nuotrauka – Františeko Demjanko.

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ rugpjūčio numeryje.

 

Daugiau meistro laikrodžių galima pamatyti „Facebook“ paskyroje „Medis ir laikas“: https://www.facebook.com/Medis-ir-Laikas-805756593112833/


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita

Šiandien

  • Liepos 9, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:55, leidžiasi 21:53.
  • Mėnulis teka 00:02, leidžiasi 09:27.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 5 d.
  • Algirdas, Algirdė, Veronika, Leonardas
  • Lapų diena. Palanku laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles (jei norite, kad augtų lėtai), šakniavaisines daržoves, ravėti. Tręškite vejų augalus, kad jie žaliuotų ir būtų vešlūs. Netinkama diena krauti šieną, imti derlių, sandėliuoti, konservuoti.
  • Liepos saulė dar nė vieno valstiečio nuo žemės nenuvarė, lietus gi dažnai iš jų duoną atėmė ir su maišu į svetimus kraštus elgetauti išvarė, – sako suomiai.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Iš kokio medžio medienos pagaminti plautai Jūsų pirtyje?

Įvykių kalendorius