• spalio 5 d., Trečiadienis

Skandinaviški motyvai

Skandinaviško interjero esmė – švarus paprastumas. Neutrali spalvų paletė, gerai organizuotos daiktų laikymo sistemos, tvarkingos ir grakščios linijos, estetiškas funkcionalumas ir saikas – tai šio interjero stiliaus gairės. Stiliaus kūrėjams taip pat buvo svarbu, kad baldų ir sprendimų kokybė būtų ne tik turtingųjų, bet ir viduriniosios klasės privilegija. Todėl šios interjero dekoro krypties mylėtojams neteks plačiai atverti piniginės – skandinaviškos namų idėjos yra ir draugiškos kišenei, ir lengvai prieinamos bei įgyvendinamos.

 

 

 

 

 

Baldų lengvumas

Sunkūs ar iššaukiantys baldiniai sprendimai skandinaviškame interjere neranda vietos. Vietoje to vyrauja funkcionalūs ir paprasti, neįmantrių linijų ir kuklios išvaizdos staliukai, sofos, lovos, pufai, lentynos. Minimalistinių formų ir saikingo kolorito baldai neapkrauna kambario, suteikia erdvės pojūčio ir garantuoja emocinę švarą. Baltos sienos, neiššaukiančių pastelinių spalvų tekstilė – svarbūs šio stiliaus elementai.

 

Erdvi virtuvė

Skandinaviška virtuvė paprastai erdvi ir patogi. Joje vyrauja natūralios spalvos – medienos, balta, beržo ar žalsva. Baldų formos – tiesios ir gana griežtos. Virš darbinių paviršių rekomenduotini apšvietimo taškai. Jei pasirinkote ryškesnio gamtinio atspalvio baldus, tuomet sienų plytelės tegul būna visiškai baltos, o grindys – autentiškų tonų. Šioje virtuvėje yra tik šeimos naudojami indai ir būtiniausi rakandai – nieko perteklinio. Visi birūs produktai – uždaruose derančiuose induose. Ir, žinoma, kuo daugiau natūralios šviesos: ši erdvė turi traukti šeimynykščius susiburti.

 

Palankus kaitai

Skandinaviško stiliaus užuomazgų galima ieškoti jau XIX-ojo amžiaus pabaigoje, XX-ojo amžiaus pradžioje. Tačiau tuo metu šio stiliaus suvokimas dar nebuvo subtilus ir novatoriškas: kilęs kaip dėmesį kreipiantis į funkcionalumą ir paprastumą, ilgainiui jis krypo grožio, gamtos motyvų, nuosaikios estetikos link. Šios krypties interjero pliusas – beveik bet kurį daiktą galima pernešti į kitą vietą, ir jis ten derės kaip čia buvęs. Itin palankus transformacijai, šis stilius patiks nuolatinės kaitos mėgėjams.

Atvirumas šviesai

Poreikis į vidaus erdves įsileisti kuo daugiau natūralios šviesos – ne atsitiktinis: atšiaurus klimatas lemia kone desperatišką šauksmą saulės šviesai. Dėl to dažnai skandinaviški interjerai išsiverčia visai be užuolaidų ar kitų langų uždangalų, arba jiems pasirenkami lengvi, nemasyvūs, natūralūs audiniai. Svarbus akcentas – vidaus erdvės susiejimas su terasa: rodosi, kad grindų paviršius tarsi pereina į lauką, garantuodamas tėkmės jausmą. Švedai, suomiai mėgsta sąlytį su gamta, todėl net ir mažiausiuose būstuose reikšminga erdve laikomas balkonas ar terasa, kurių grindims kloti paprastai pasirenkama mediena.

 

Tekstas – Dovilės Rylos. Nuotraukos – Pexels, AGV.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2022 m. vasario mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 5 d., trečiadienis
  • Saulė teka 07:29, leidžiasi 18:44.
  • Mėnulis teka 17:56, leidžiasi 00:32.
  • Mėnulis Vandenyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 3 d.
  • Donata, Gilda, Palemonas, Placidas, Edvinas
  • Tarptautinė mokytojų diena.
  • Žiedų diena. Purenkite dirvožemį, ravėkite, ruoškite žemės mišinius daigams, kuriuose auginsite daigus pavasarį. Grėbstykite lapus. Balinkite vaismedžius. Iš vandentiekio išleiskite vandenį. Remontuokite, valykite, tvarkykite, vėdinkite namus, rūsius ir kitas patalpas. Nepalanki diena sėti, sodinti, laistyti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius