• lapkričio 4 d., Pirmadienis

Slėpynės gamtoje

Pašėlęs gyvenimo ritmas, užsibrėžtų tikslų siekimas, svajonių įgyvendinimas atima daug jėgų. Pavargę nuo miesto ritmo dažnai ieškome poilsio gamtoje. Jei pažiūrėtume į turizmą gamtoje ar kaimo turizmo sodybas, tikriausiai pastebėtume, kad senasis formatas traukiasi. Taip, šeimos šventėms vis dar renkasi kaimo turizmo sodybas su didelėmis erdvėmis, kur telpa ilgi vaišių stalai ir yra kur pašokti. Tačiau vis labiau populiarėja kitas formas: žmonės dažniau ieško tylos, ramybės, privatumo, didėja mažų namelių šeimai ar dviem paklausa. Ten galima pasimėgauti vienas kito draugija, pabūti gamtoje, išgirsti gamtą ir save.

 

 

 

 

Ukmergės rajone, gamtos apsuptyje įsikūrusiame kaime, pavadintame Radiškiu, kuris žinomas dėl jame veikiančio restorano, gavusio „Michelin“ žvaigždutę, bei čia vykstančios Joninių šventės, stūkso trys nedideli nameliai. Šie nameliai vienas nuo kito atskirti tokiu atstumu, kad juose leidžiant laiką atrodo, jog aplink nieko nėra – tik medžių šiurenimas ir visiška ramybė. Tokį pabėgimą į lietuvišką gamtą siūlo Živilė kartu su vyru Martynu ir tėčiu Sigitu, kurie šiais metais įkūrė namelius „Liepą“, „Ąžuolą“ ir „Klevą“. Šeima juos nuomoja kokybiško poilsio išsiilgusiems gamtos mylėtojams.

Trumpam apžiūrėti šiuos namelius Živilė pasikvietė ir žurnalo redakciją bei papasakojo, kaip, leidžiant čia kone visą laisvalaikį, gimė idėja dalintis gamtos prieglobsčiu su visais atvykstančiais.

Namelių šeimininkė Živilė pasakojimą pradėjo džiugia žinia – atsiras ir ketvirtas namelis. Tačiau šiuo metu svečiai priimami tik šiemet pilnai įrengtose trijose poilsiavietėse. „Viskas prasidėjo nuo mano tėvų sodybos, kuri buvo nupirkta, kai aš buvau paauglė. Ten augau ir laisvalaikį leidau aš, dabar tą patį daro mano vaikai. Tos sodybos teritorijoje ir stūkso mūsų nameliai. Mums patiems patinka gamtos tyla, ramybė, tad kodėl to nepasiūlius kitiems?“ – apie tai, kaip prasidėjo nedidelis šeimos verslas, pasakojo pašnekovė.

 

Gamtos mylėtojų pamėgta vieta

Paklausta apie atvykstančius poilsiautojus, Živilė teigia, kad galima juos suskirstyti į tam tikras grupes – daugelis jų, žinoma, yra gamtos mylėtojai, aktyviai laisvalaikį leidžiantys žmonės. „Paprastai atvažiuoja poros, kartais pasitaiko ir šeimų su vaikais, taip pat su augintiniais. Namelių svečius galėčiau apibūdinti kaip gamtininkus, keliautojus, menininkus, gyvūnų mylėtojus. Atvyksta ir sportuojantys, joga užsiimantys žmonės, propaguojantys sveikesnį gyvenimo būdą. Gauname puikių atsiliepimų, svečiai giria švarą, šiuolaikinį dizainą, gamtos apsuptį“, – su džiugesiu kalbėjo namelių šeimininkė.

Miško namelių viduje svečius žavi modernus interjeras, o patys namukai įrengti su visais šiuolaikiškais patogumais. Pasak pašnekovės, patogumus itin vertina atvykę poilsiautojai – šiuolaikiniam žmogui net ir apsistojus gamtoje tai labai svarbu. „Žmonės mėgsta, kad nereikėtų niekuo rūpintis, pabūti privačiai, ramiai, skirti laiką sau ir vienas kitam“, – kalbėjo ji. Dažniausiai nameliuose apsistoja poros, maksimalus svečių skaičius visuose trijuose nameliuose – iki keturių asmenų.

 

 

Tekstas – Silvijos Aksiutinaitės. Nuotraukos – Enrikos Samulionytės, Beno Bagdono.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2024 m. spalio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Lapkričio 3, sekmadienis.
  • Saulė teka 07:26, leidžiasi 16:39.
  • Mėnulis teka 10:01, leidžiasi 16:43.
  • Mėnulis Šaulyje 07:19, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis lapkričio 1 d.
  • Hubertas, Silvija, Vydmantas, Norvainė, Martynas
  • Šv. Hubertas. Medžiotojų diena.
  • Vaisių diena. Tinkama diena sėti daržoves pavasariniam derliui (daugiamečius prieskoninius augalus, morkas, šakniavaisines petražoles), genėti sergančius medžius, krūmus, balinti. Šaldykite vaisius, daržoves. Skinkite šaltalankius. Pasiruoškite skiepūglių. Nepalanki diena ruošti malkas.
  • Lapkritį purvą braidysi, vasarą šieno neišdžiovinsi.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius