Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sodospalvo/domains/sodospalvos.lt/public_html/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 646

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sodospalvo/domains/sodospalvos.lt/public_html/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 663
Sodas be zzzvimbiančių uodų: kaip? - Sodo spalvos
Warning: Use of undefined constant GWOLLE_GB_VER - assumed 'GWOLLE_GB_VER' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/sodospalvo/domains/sodospalvos.lt/public_html/wp-content/plugins/gwolle-gb/gwolle-gb-hooks.php on line 46

Warning: Use of undefined constant GWOLLE_GB_VER - assumed 'GWOLLE_GB_VER' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/sodospalvo/domains/sodospalvos.lt/public_html/wp-content/plugins/gwolle-gb/gwolle-gb-hooks.php on line 59
  • gegužės 19 d., Sekmadienis

Sodas be zzzvimbiančių uodų: kaip?

Net gražiausiame sode ar nuostabiausioje terasoje mums nebus malonu, jei aplinkui be paliovos zys uodai. Laimei, yra visokiausių būdų nuo šių kraujasiurbių išsigelbėti.

Saugus sodas

Atskrenda iš niekur, dauginasi žaibo greičiu, be galo erzina ir dar trokšta mūsų kraujo. Labiausiai uodai vargina šiltos dienos popietę ir vakarais. Ypač daug jų susirenka pavėsingose, drėgnose vietose. Kaip atsikratyti nemalonios šių vabzdžių draugijos?
Karą pradedame surinkdami ir paslėpdami visus daiktus, kuriose gali kauptis lietaus vanduo ir jo užsilikti. Nepalikime net mažiausių butelių kamštelių. Juk įkyriųjų vabzdžių patelės deda kiaušinėlius visur, kur yra stovinčio vandens. Vidutinio dydžio dubenyje per kelias dienas gali išsiristi net apie 5 000 uodų. Sode nuolydis neturėtų būti didesnis ne 15 proc., kad įdubose nesikauptų ir nestovėtų vanduo.
Jei sodybos aplinka uodams palanki, vandens telkinuko geriau nekaskime. Tačiau jei be jo apsieiti negalime, įrenkime tokį, kuriame vanduo ne stovės, o visą laiką tekės ir banguos. Tiks tvenkinukas su kaskadomis, fontanu, upeliu ar šaltiniu. Atminkite: uodai kiaušinėlius deda tik stovinčiame vandenyje, ypač jei jis nešvarus ir negilus.
Gilesniuose (nuo 60 cm) ir dideliuose (nuo 5 m2) ežerėliuose, apžėlusiuose augalais, pilnuose gyvūnijos, lengviau palaikyti švarą ir biologinę pusiausvyrą. Labai naudingos yra žuvys ir varlės, nes minta vabzdžių lervomis.
Neatidėliokime svarbių pavasarinių darbų: seną vandenį pakeiskime šviežiu, vandens telkinuką išvalykime. Jei viską atliksime laiku, sodyboje labai sumažės uodų.

Ramus poilsis

Uodai slepiasi nuo saulės spindulių, nes juose greitai išdžiūva ir žūva. Dieną geriau ilsėtis saulėtoje vietoje, pavyzdžiui, didelio skėčio pavėsyje. Po pietų ir vakare įsikurkime altanoje ar kampelyje su daline priedanga (pavyzdžiui, su keliomis sienomis), už pergolių arba grotelių. Tokiose vietose paprasčiau pritvirtinti specialius tinklelius nuo vabzdžių arba pakabinti tankų permatomą audinį.
Poilsio kampeliuose deginamos įvairios žvakės, fakelai. Jei yra elektros lizdas, galima įjungti specialią priemonę, skleidžiančią vabzdžius atbaidančias medžiagas. Pagelbės ne tik įvairūs cheminiai purškikliai, bet ir eteriniai aliejai, tik svarbu žinoti, ką rinktis. Jais galima pasitepti ar įlašinus į vandenį pamažu kaitinti – kvapas išsisklaidys ir saugos mus tarsi nematomas šydas.
Jei taikysime kelis išvardintus būdus, o ne vieną kurį labiausiai patikusį – stipriai sumažinsime sode zujančių uodų skaičių.
Uodus atbaido gvazdikų, levandų, pelargonijų, mėtų eterinių aliejų kvapas.


Augalai, atbaidantys uodus


Stipriai kvepiančių augalų uodai tiesiog negali pakęsti. Aplink poilsio kampelius, balkonų loveliuose ir vazonuose sodinamos pelargonijos (Pelargonium), levandos (Lavandula), bazilikai (Ocimum basilicum), mėtos (Mentha), cimbžiedos (Plectranthus). Kvapniuosius aliejus išsiskiria tiek jų lapai, tiek žiedai. Kvapų „užuolaidos“ neleis įskristi nepageidaujamiems įsibrovėliams. Jei sode auga rūgštusis žagrenis (Rhus typhina), po juo nuo uodų galima pasislėpti kaip po skėčiu nuo lietaus.

Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
download udemy paid course for free
download karbonn firmware
Free Download WordPress Themes

1
Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
1 Komentuoti temas
0 Temų atsakymai
0 Sekėjai
 
Daugiausia reakcijų
Karščiausi komentarai
1 Komentarų autoriai
vidute Naujausių komentarų autoriai
  Sekti  
naujausi seniausi populiariausi
Pranešti apie
vidute
Svečias
vidute

Labai man naudingas straipsnis – DARZOVIU DRAUGYSTE. Dekoju.

Šiandien

  • Gegužės 19, sekmadienis.
  • Saulė teka 05:06, leidžiasi 21:26.
  • Mėnulis teka 22:01, leidžiasi 05:50.
  • Mėnulis Šaulyje 04:20. Pilnatis 00:11.
  • Gilvinas, Jovaras, Celestinas, Tauras.
  • Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. Tarptautinė mirusiųjų nuo AIDS atminimo diena.
  • Vaisių diena. Tinkama diena tręšti (vaisinius augalus), skiepyti, derlių nuimti, sandėliuoti, konservuoti, šaldyti, rinkti vaistingųjų augalų vaisius. Netinkamas metas sodinti, ravėti.
  • Jei sliekai lenda iš žemės, bus lietaus.

Įvykių kalendorius

Apklausa

Ar šalnos padarė nuostolių jūsų augalams?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus