• rugsėjo 28 d., Pirmadienis

Sodinimo darbų atmintinė

Dar veždami nusipirktus augalus namo jau pradedate kurti sodo vaizdus, kurie turėtų virsti tikrove, kai augalai prigis ir suaugs. Planai virs puikiomis kompozicijomis ir geromis emocijomis, jeigu laikysitės keleto sodinimo taisyklių.

* Duobės kasamos tokio dydžio, kad laisvai tilptų augalų šaknys. Geriausia, kai jos dukart gilesnės ir platesnės nei indai, kuriuose augalai parsivežti namo.

* Šaknų labai nenutrumpinkite arba, dar blogiau, neužlenkite. Verčiau padidinkite duobę, jeigu matote, kad augalas netelpa. Nukirpkite tik apmirusias šaknis. Pašalinkite negyvus lapus, šakeles.

* Duobėje žemė supurenama kastuvu, jeigu reikia – pagerinama.

* Augalas įdedamas į duobę, ir šaknys paskleidžiamos. Tai ypač svarbu, jei jos yra plikos. Jeigu augalą sodinate su šaknų gumulu, jo nesuardykite labai. Galite tik šiek tiek atlaisvinti rankomis kraštus.

* Duobė pripildoma žemių, kraštus padarant šiek tiek aukštesnius, kad nenutekėtų vanduo. Lieti pageidautina tol, kol augalas įsitvirtins. Nuo sodinukų amžiaus ir dydžio priklauso, kaip jais rūpinsitės. Jauni paprastai kabinasi į gyvenimą, jų šaknys vystosi greičiau nei senesnių augalų, kurių augimas jau yra sulėtėjęs.

* Jeigu reikia, augalą paremkite ir pririškite.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dirvitas

Sekite mus

Šiandien

  • Rugsėjo 28, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:14, leidžiasi 19:02.
  • Mėnulis teka 18:37, leidžiasi 02:41.
  • Mėnulis Žuvyse 18:33, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 24 d.
  • Saliamonas, Tautvydas, Vaclovas (Vacys), Vientautė
  • Vilniaus įkūrėjo, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino diena. Pasaulinė pasiutligės diena. Tuskulėnų aukų atminimo diena.
  • Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, sėti sideratus, sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves, veją. Šią dieną nupjauta žolė greitai ataugs ir bus tanki. Grėbkite lapus, kraukite kompostą. Ypač gerai ieškoti vandens, kasti, valyti šulinį. Negalima ravėti, genėti vaismedžių, krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių.
  • Jeigu rudenį lauke karvės pėda pilna vandens, kitais metais lauk gero derliaus.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokiais būdais ruošiate daugiausia atsargų žiemai?

Įvykių kalendorius