• liepos 14 d., Antradienis

Sodininko gruodis

Žiema jau čia. Su savo ramybe, kurios ilgai laukta ir pasiilgta. Su savo nuostoliais, kurie primena, kad ne viskas nuo mūsų priklauso. Bet negi dabar imsi ir nusiminsi, kad dienos tik trumpyn. Juk tai ne kas kita kaip būsimo pavasario ir šiltų dienų pažadas. O kol žiema savo puošnius apdarus rodo ir pagirti prašo, kviečiu į sodą, kuris vis dar laukia mūsų rankų.

 

 

Apsauga nuo graužikų

Gruodis – tinkamas laikas tikrinti medelius ir jų aprišalus. Ar visi savo vietose, gal ką reikės ir pakeisti, sutvirtinti. Mat uolieji sodų lankytojai žiemą nesnaudžia. O jei sodas pamiškėje – gėris dvigubas. Ir kojų varginti per daug nereikia, ir žievės paskanauti galima. Didelės žalos padaro ir pelės su pelėnais. Jau taip gailu, kai patį gražiausią, ilgai augintą ir retą moliūgą nedorėliai sunaikino. O kas būtų, jei ir medelio netektume. Nugraužtam medžio kakleliui jau joks sodo tepalas nepadės. Tad apsaugos jaukas graužikams, kurį pradedame naudoti rugsėjo mėnesį. Kad jis nepermirktų ir nepadarytų žalos paukščiams, dedame į nupjautus plastikinius butelius.

Jei gausu sniego, pomedžius sumindome. Taip apsaugosime vaismedžių šaknis nuo šalčio ir suniokosime pelių landas.

Aurelija Žilinskytė

Visą informaciją apie gruodžio darbus sode, darže ir gėlyne skaitykite žurnalo „Sodo spalvos“ 2019 m. gruodžio numeryje

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita4

Šiandien

  • Liepos 14, antradienis.
  • Saulė teka 05:01, leidžiasi 21:48.
  • Mėnulis teka 01:11, leidžiasi 15:23.
  • Mėnulis Jautyje, dylantis, IV ketvirtis. Delčia liepos 13 d.
  • Eigilė, Libertas, Girkantas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisines daržoves ir jas tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Naikinkite žemėje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinkite gėles – gerai laikysis pamerktos vandenyje. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Iš kokio medžio medienos pagaminti plautai Jūsų pirtyje?

Įvykių kalendorius