• birželio 9 d., Penktadienis

Sodinkite ir sėkite vienmetes gėles

Gegužės pradžioje, kol šiltnamiai dar neapsodinti pomidorais ir agurkais, suraskite kampelį gėlių daigams. Šviesioje vietoje, šiltesniame ore ir žemėje jie augs greičiau nei ant palangės ar lauke. Anksčiau pasėtos gėlės pikuojamos, prigijusios grūdinamos dieną išnešant į lauką. Mėnesio viduryje ir pabaigoje jas galima sodinti gėlynuose.

 

 

Lauke žemė gan šilta, ir daug gėlių jau galima sėti į nuolatinę vietą. Užsėtus plotelius uždenkite daržo plėvele – ji apsaugos nuo šalnų ir sudarys palankesnį mikroklimatą mažiems augaliukams.

Dirvoje sudygusius gėlių daigus dažniausiai tenka retinti. Jei rūšis nebijo persodinimo, dalį jų perkelkite į kitą vietą. Persodinimo nepakenčiančias nasturtes, ešolcijas, aguonas, pelėžirnius, kosmėjas išretinkite, išraudami per tankiai sužėlusias, silpnas. Negailėkite jų, nes per tankūs daigai neužaugs gražūs.

Paaugintus ir užgrūdintus vienmečių gėlių daigus galima sodinti gėlynuose. Visada verta pasidomėti, kiek viena ar kita rūšis bijo šalnų. Jautriausios gėlės sodinamos tik gegužės pabaigoje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 9 d., penktadienis
  • Saulė teka 04:44, leidžiasi 21:53
  • Mėnulis teka 01:52, leidžiasi 10:39
  • Mėnulis Žuvyse 13:14, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 4 d.
  • Gintas, Gintė, Vitalija, Felicijus, Felicijonas
  • Lapų diena.Galima laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles, ravėti, tręšti. Naikinkite pelėsius. Nerekomenduojama sėti, sodinti daržovių, gėlių, krauti šieno, nuimti derliaus, jo sandėliuoti ir konservuoti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius