• gegužės 17 d., Antradienis

Sodinkite paskutinius svogūnėlius ir šakniastiebius

*Pasirūpinkite gerokai paaugusiomis kanomis. Į nuolatinę vietą jas sodinti galima tik pasibaigus šalnoms. Iki to daigus laikykite šiltnamyje, nepamirškite palaistyti. Jei vazonėliai per maži, laikinai perkelkite į didesnius. Žemaūgių veislių kanas jau galima sodinti į nuolatinius indus, bet dar vertėtų palaikyti šiltnamyje.

 

 

 

 

 

*Begonijos taip pat nepakenčia jokio šalčio. Orams sušilus, krepšelius su šiomis svyrančiomis gėlėmis galima pakabinti užuovėjoje, prie namo sienos. Kol naktys šaltos, jos tegul pražysta šiltnamyje.

*Jurginus sodinkite tik į sušilusią žemę (ne mažiau kaip 10 °C). Balandžio mėnesį sudaigintus augalus perkelti į gėlyną galima tik po šalnų. Vos pradėjusius dygti sodinkite nieko nelaukdami, nes kol daigeliai išlįs į žemės paviršių, šalnos pasibaigs.

*Vazonuose, šiltuose pasieniuose ir šiltnamiuose, auga kalijų, eukomių, krinų daigai. Laistykite ir pradėkite tręšti, kad jie būtų vešlesni.

*Jei dar turite kardelių, tigrenių, frezijų, montbrečių (krokosmijų) ir kitų gėlių gumbasvogūnių bei svogūnėlių, pasodinkite gegužės pradžioje. Jei vieta neparuošta ar dar nesušilusi žemė,  juos perkelkite į vazonus, o vėliau – į nuolatinę vietą.

*Didesniuose lauko vazonuose, terasose, gali augti smulkiažiedžiai kardeliai, tigrenės, komelinos, kalijos ir daug kitų panašių gėlių. Jei jų nesusodinsite labai tankiai, nepamiršite laiku palaistyti ir patręšti, puikiai žydės ir subrandins nė blogesnius gumbasvogūnius už augusias dirvoje.

*Parduotuvėse dar rasite kardelių ir kitokių gėlių. Nors jie ir parduodami pusvelčiui, kai kurie jau būna perdžiūvę. Pirkti verta tik labai gerai apžiūrėjus, ar augalai turi gyvybės požymių.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 17, antradienis.
  • Saulė teka 05:09, leidžiasi 21:22.
  • Mėnulis teka 23:46, leidžiasi 05:37.
  • Mėnulis Šaulyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gegužės 16 d.
  • Gailė, Paskalis, Virkantas.
  • Pasaulinė informacinės visuomenės diena. Tarptautinė diena prieš homofobiją
  • KIRMINŲ DIENA. Vaisių diena. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, tręškite daržoves, vaismedžius, vaiskrūmius. Dauginkite krūmus atlankomis. Vežkite kompostą, mėšlą. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Negalima sodinti gūžinių salotų, ravėti.
  • Sužydo šermukšnis pirm alyvos – lauk darganotų ir šaltų orų.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius

baneris