• rugsėjo 21 d., Šeštadienis

Sodo planas: nuo ko pradėti?

Sodą galite užveisti patys arba pagalbos paprašykite medelyno darbuotojų. Abiem atvejais, jeigu nesikreipsite į želdinimo specialistus, jums reikės nusibraižyti smulkų planą. Iš pradžių nusipieškite sklypo eskizą, tada jame pavaizduokite savo idėjas. Pirmiausia pažymėkite didžiausius objektus – medžius.

Ką įtraukti į planą?

Galite iš anksto nuspręsti, kur bus bent jau pagrindiniai želdiniai, mažosios sodo architektūros elementai. Pradžioje, kai paimsite į rankas popierių ir pieštuką, bus šiek tiek sunkiau. Ne veltui sakoma: devynis kartus pamatuok, o dešimtą kirpk. Geras sukirpimas palengvina siuvimą, o geras išankstinis planas – želdinių priežiūros darbus.
Plane simboliais pažymėkite augalo, kurį ruošiatės pirkti, sodinimo vietą ir kokį plotą jis užims užaugęs. Kitoje pusėje kruopščiai užrašykite lotynišką vardą ir veislę. Vėliau bus lengviau, jei reikės su specialistu ar augintoju konsultuotis dėl priežiūros. Apgalvokite ir užsirašykite augalų grupės narių skaičių.
Plane nepamirškite pažymėti jau augančių augalų ir jų esamos ar būsimos naujos vietos. Visi turi būti sugrupuoti: medžiai, krūmai, vijokliai ir t. t. Geriausia juos surašyti pagal abėcėlę, kiekvienam priskiriant numerį. Bet kuriame augyne pateikę tokį sąrašą sutrumpinsite augalų paieškas, darbuotojams parodysite žinąs, ko norite, kad esate išprusęs.

Struktūrinis planas

Turėdami sklypo eskizą, nubraižytą ant milimetrinio popieriaus, sudarykite stambų planą laikydamiesi tikslaus mastelio (pavyzdžiui, 2 cm – 1 m). Pradžioje svarbiausia įvertinti sklypo aukščio svyravimus. Numatykite, kur bus trys pagrindinės veiklos zonos: gyvenamoji, poilsio ir ūkinė. Tada tiksliau suplanuosite sodą.
Apgalvokite, kur eis takeliai. Atminkite: jeigu sodas mažas, geriau vienoje pusėje nutiesti nedidelį taką nei jį padalinti pusiau masyvia plytų linija. Takeliai, aikštelės, laipteliai, sienelės, tvoros turi įtakos bendram aplinkos vaizdui. Jie turi derėti prie sodo ir namo stiliaus.
Prie sodo dangų priskirkite ir veją. Ji padeda sukurti jaukią atmosferą sodyboje. Be to, veja yra natūralus fonas ryškesniems lapams ir spalvingiems žiedams. Kokios jums jos reikia? Apgalvokite, kiek laiko ir energijos turėsite, galėsite ir norėsite skirti šienavimui, kokią kainą esate pasiryžę mokėti už laistymą ar laistymo sistemos įrengimą.
Lengviausia plane pirma pažymėti didžiausius objektus (įskaitant ir jau esamus medžius), paskui mažesnius. Verta pasidomėti, kaip augalų išvaizda keisis per visą sezoną. Susidėkite į vieną dėžutę interneto platybėse rastas nuotraukas, kuriose – augalas įvairiais mėnesiais ir metų laikais. Jų prisirinkite kuo daugiau. Galbūt išsiaiškinsite, kad gražūs žiedai džiugins vos savaitę, o augalo forma jums visai nepatinka.
Kurdami planą, kai kuriuos augalus pakartotinai pažymėkite ir įstrižai sodo. Jie padės susieti vieną plotą su kitu. Sodas bus vientisesnis, neatrodys chaotiškas. Visžaliai ir lapus metantys augalai turi sudaryti pusiausvyrą.

Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
free online course
download intex firmware
Free Download WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugsėjo 21, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:02, leidžiasi 19:20.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 14:49.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 14 d.
  • Matas, Mantvilas, Nijolė, Viskintė
  • Šv. Matas, Alutinis. Bobų vasara. Tarptautinė taikos diena. Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Miškininko diena.
  • Žiedų diena. Genėkite krūmus. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Džiovinkite vaistažoles, darykite gydomąsias pagalves. Imkite ir džiovinkite derlių. Valykite rūsius, langus, naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas, tvartus, klokite grindų plyteles. Nereikėtų laistyti, ruošti malkų.
  • Kai rudens dieną vorsiūliai visur laukus apdraiko – lauk rytoj giedros.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus