• birželio 15 d., Sekmadienis

Sodyba, Dangišku ūkeliu vadinama

Kartais gyvenime nutinka, kad, rodos, du visiškai skirtingi žmonės, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, susitinka ir padaro tai, ko nei vienas, nei kitas, būdami atskirai, nepadarytų. Taip nutiko Danguolei ir Vaidui, kai jie atrado vienas kitą. Šiandien nuo jų pažinties pradžios praėjo nemažai laiko: visą šį laiką pora stengėsi išnaudoti prasmingai veiklai, priimdama vis naujus iššūkius, siekdama vis naujų tikslų. Didžiausias įgyvendintas bendras projektas – atgaivinta Danguolės senelės sodyba.

Laimingas dienas Palomenėje, Kaišiadorių rajone, leidžiantys Danguolė ir Vaidas tvarko sodybą, kurioje kažkada gyveno Danguolės močiutė, mama, o vėliau ten gimė ir pati Danguolė. Ši sodyba dabar turi ir vardą – Dangiškas ūkelis (pavadinta Danguolės garbei). Visos sodybos plotas – 87 arai. Namų valda – 43 arai. Apačioje teka upelis – Lomena, iki kurio – vos 150 metrų.

Parduota, neparduota

Sodyboje esančio namelio istorija – be galo įdomi: gimęs jis iš pirtelės, dėl to toks nedidukas, žemas. Rąstinė pirtis į sodybą atkeliavo 1958 metais, iš tame pačiame Palomenės miestelyje gyvenusių Danguolės tėčio giminaičių. Naujai sudėtame namuke sutilpo ir ilgą laiką gyveno Danguolės močiutė, tėveliai ir ji pati su broliu, – tol, kol vaikai pradėjo lankyti mokyklą. Tuomet šeima persikraustė į Kaišiadoris, o namuke liko gyventi tik Danguolės močiutė.
Prieš 22 metus, mirus močiutei, visas šis turtas atiteko Danguolei. Ji pati tuo metu jau buvo sukūrusi šeimą, gyveno mieste, augino du mažamečius vaikus. Atitekusi sodyba tuo laiku jai atrodė ne kaip dovana, o kaip papildoma problema, nes prižiūrėti sklypo, tvarkyti ūkį nebuvo galimybių. „Nuolat tekdavo prašyti, kad sezono metu kas nors nušienautų žolę. Vėliau jau paaugęs sūnus atvažiuodavo su draugu ir apšienaudavo, tačiau, sūnui išvykus į užsienį, sodyba vėl liko apleista“, – prisimena Danguolė. Ne veltui moteriai kilo mintis ją parduoti – prieš 16 metų ji pabandė tai padaryti.
„Gavau simbolinį užstatą – 50 litų. Moteris iš Jonavos turėjo parduoti sodą ir atvažiuoti čia gyventi. Jai, matyt, nepavyko sandoris ar nutiko kažkas kito, nes po to ji nebepasirodė. Laikas ėjo, sodyba stovėjo, nežinojau, kaip elgtis, bet tada šovė mintis, kad tikriausiai tai – ženklas, ir man nereikėtų jos parduoti. Nors visi aplinkui sakė „parduok, už netvarkytus plotus tuoj sulauksi baudos“, vis dėl to aprimau. Pagailo šios sodybos, pagalvojau, kad gal kas nors pasikeis. Ir pasikeitė – savo kelyje sutikau Vaidą“, – pasakoja moteris.

Tekstas – Česlavos Deinarovič. Nuotrauka – Danguolės Stundžaitės.

Visą straipsnį rasite balandžio „Mano sodyba“ numeryje.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 15 d., sekmadienis
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58
  • Mėnulis teka 00:44, leidžiasi 08:24
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Jolanta, Vitas, Tanvilas, Krescencija, Burgailė
  • Okupacijos ir genocido diena (vėliava). Švč. Trejybės diena. Pasaulinė kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena. Alytaus miesto diena. Pasaulinė vėjo diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius