• spalio 5 d., Trečiadienis

Sodyba pievoje

Alytaus rajone, Butrimiškiuose, gyvenantys Jolita ir Edmundas Kunigiškiai gali paliudyti, kad lygus sklypas gražiai sodybos aplinkai įsirengti – jokia kliūtis. Atvirkščiai: lygioje vietoje gali įgyvendinti visas savo vizijas ir svajones. Jei reikia – sklypą pakelti, jei norisi, ir didelį tvenkinį išsikasti.

 

 

Vasara. Darbo dienos pabaiga. Jolita ir Edmundas grįžta namo. Visą dieną biure dirbanti Jolita stengiasi iš karto apeiti visą sodybą, pasivaikščioti, įkvėpti gryno oro tam, kad nors kiek pasitrauktų nuovargis. Kartu apžiūri, kas pasikeitė po paskutinio karto, kai ji čia ėjo, kur reikia kokią piktžolę išrauti, kur kažką jau palaistyti. O Edmundas vos grįžęs skuba ką nors ūkiško sodyboje nuveikti, nesvarbu, kad ir jis pavargo, rūpindamasis kitų statybomis. Jo poilsis savoje sodyboje – kitoks. Galiausiai abu, atsinešę arbatos, susėda terasoje ir ima grožėtis saulėlydžiu.

 

Namas pievoje

 

Kunigiškiai 2012 metais įsigijo du sklypus: 38 ir 40 arų. Abu juos sujungė. „Sklypus nusipirkome rugpjūtį. Viename iš jų, tiesiog pievoje, jau stovėjo namas, su stogu ir langais, kurie mums netiko. Išardėme stogą, išėmėme senus langus ir pasidarėme viską savaip“, – ima pasakoti Jolita. Šeimos namas nemažas – 183 kv. m ploto, nekuklus ir bendras 78 arų sklypas. Tad nuo pat pirmųjų dienų buvo čia ką veikti.

Pirmą žiemą, kad namas smarkiai neįšaltų, šeimininkai jame įkurdino geležinę krosnelę (vadinamąją buržuiką). Edmundas vis važiuodavo ją pakurti ir prižiūrėti. Nuo namo iki buto tuo metu tebuvo 5,5 km. „Man tas nuolatinis kūrenimas dar iš vaikystės kėlė prastus prisiminimus. Įsirengdami namą, iš karto pasirūpinome ir geoterminiu šildymu, kad nereikėtų tų malkų ir to kūrenimo“, – anų dienų įvykius komentuoja šeimininkė. „Pirma – pakurk, antra – išimk pelenus, trečia – sienos aprūksta, ketvirta – kažkur tuos pelenus reikia išmesti. Pakūrenęs ta krosnelę, iš karto pasakiau, kad jokių malkų pas mus nebus. Net pirtyje įsirengiau elektrinę krosnį. Mygtuką paspaudi, penkiolika minučių, ir gali eiti pirtintis“, – sako Edmundas.

Kai šeimininkai jau galėjo kraustytis į sodybą, pardavė butą ir persikėlė. Tuomet prasidėjo didieji sodybos aplinkos grąžinimo darbai. Tiesa, dar prieš įsikurdami savo sodyboje Kunigiškiai ant pastatų įsirengė žaibolaidžius. „Žaibolaidžius ant pastatų įsirengėme iš karto, kadangi labai bijau žaibų. Du kartus žaibas yra trenkęs į mano tėvų namą. Bute jaučiausi saugiai, o čia ne. Įsirengėme žaibolaidžius dar tada, kai čia negyvenome“, – prisimena moteris.

 

Tekstas ir nuotrauka – Česlavos Deinarovič.

 

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ 2020 metų kovo numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 5 d., trečiadienis
  • Saulė teka 07:29, leidžiasi 18:44.
  • Mėnulis teka 17:56, leidžiasi 00:32.
  • Mėnulis Vandenyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 3 d.
  • Donata, Gilda, Palemonas, Placidas, Edvinas
  • Tarptautinė mokytojų diena.
  • Žiedų diena. Purenkite dirvožemį, ravėkite, ruoškite žemės mišinius daigams, kuriuose auginsite daigus pavasarį. Grėbstykite lapus. Balinkite vaismedžius. Iš vandentiekio išleiskite vandenį. Remontuokite, valykite, tvarkykite, vėdinkite namus, rūsius ir kitas patalpas. Nepalanki diena sėti, sodinti, laistyti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius