• birželio 1 d., Pirmadienis

Sodybos interjeras. Spalvota nuotaika

Spalvos interjere, ypač lietuviškame, nėra savaime suprantamas dalykas: lygiai kaip tik susitvarkęs namus pajunti, kaip pakito buvimo juose kokybė, tik papuošęs erdvę spalviniu sprendimu, atrandi jo vertę nuotaikai ir bendrai atmosferai.

 

Kad žmogaus savijauta ir spalvos – susiję dalykai, įrodyta jau seniai. Tai, kad lietuviai interjeruose vertina baltą spalvą ir ramius, pastelinius tonus, rodo, jog svarbiausia mums – saugi, harmoninga, jauki namų aplinka. Tačiau retkarčiais vertinga pasitelkti eksperimentatorių entuziazmą ir įlieti į namų erdvę ryškaus, drąsaus kolorito: nustebsite, kaip stipriai keletas spalvingų, kontrastingų akcentų gali pakeisti kambario istoriją.

 

Prisėskite ir pralinksmėsite

Paprastai svetainėse įkurdiname vieno stilistinio plano sofos, fotelių ir pufų derinį. Tačiau kartais verta pažaisti: štai meslvos, smėlinės ir ryškios geltonos sofų ir krėslų derinys sukuria ypatingą žaismės pojūtį vėsaus kambario kolorito fone. Esminėmis žaidimo figūromis tampa pagalvėlės, įliejančios papildomą – raudoną – spalvą. Puiku, jei spalvinei simfonijai pritaria šviestuvas ar gėlių kompozicija: tuomet sienų vėsumos – it nebuvę. Išties karališka kompozicija!

 

Fiesta svetainėje

Pernelyg gausūs baltos spalvos kiekiai sukuria sterilios ir atstumiančios erdvės pojūtį, todėl baltumo jūrą verta paįvairinti kontrastingais sprendimais. Jei kambaryje nesinori didesnių spalvingų dėmių, pasitelkite keletą spalviškai susisiejančių detalių: geltoni krėslas ir vazonas, žali pagalvė ir pledas, rožiniai padėklas ir knyga – viskas šviesioje aplinkoje bus matyti ypač ryškiai ir teiks gaivą, žadins kūrybiškumą. Gerai, jei visa spalvų gama atsikartoja daugiaspalvėse struktūrose: pavyzdžiui, šviestuvų kompozicijose. Atminkite: jei nutarėte remtis šaukiančiais tonais, pastelinius atspalvius teks pamiršti. Būkite nuosaikūs.

 

Tekstas – DOVILĖS RYLOS. Nuotrauka – Shutterstock.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2020 m. gegužės mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biolan

Sekite mus

Šiandien

  • Birželio 1, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:50, leidžiasi 21:45.
  • Mėnulis teka 15:38, leidžiasi 03:22.
  • Mėnulis Svarstyklėse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis gegužės 30 d.
  • Jogaila, Justinas, Galindė, Konradas.
  • Tarptautinė vaikų gynimo diena. Vasaros pradžia.
  • Žiedų diena. Sodinkite gėles, žiedinius kopūstus, brokolius, balkonines gėles. Kraukite kompostą. Rinkite ir džiovinkite vaistinių augalų žiedus. Pradėkite kloti namo pamatus, daryti alpinariumą, laiptus. Nepalanki diena tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisines daržoves, sėti pašarines žoles, laistyti, ruošti malkas.
  • Jei birželis karštas, tai gruodis bus šaltas.
baseinai fontanai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Apie kokių augalų auginimą informacijos pasigendate / norėtumėte sužinoti daugiau?

Įvykių kalendorius