• birželio 15 d., Sekmadienis

SOS! Vejoje – piktžolės!

Neretą vejos šeimininką erzina tarp dailios žolytės kyšantys pienių lapai, geltoni žiedai, taip pat saulutės ir kiti nepageidaujami augalai puoselėjamoje vejoje. Ar tikrai piktžolės vejoje – problema?
 

Piktžolių neišvengsime

Net jei ir kruopščiai paruošiame dirvą prieš sėją, kartu su vejos žolių sėklomis sudygsta ir nekviestos viešnios – piktžolės. Kovoti su jomis galima įvairiai: ravėti, dažnai šienauti, purkšti herbicidais. Tai priklauso nuo piktžolių rūšių ir nuo to, kaip stipriai jos suįžūlėjo. Deja, ne visada kova baigiasi pergale.
Į žalią veją žvelgdami iš toli regime išpuoselėtą kilimą, bet priėjus arčiau akylo stebėtojo žvilgsnis fiksuoja nepageidautinus augalus. Dažniausiai želia dobiliukai, daugiametės saulutės, vėdrynai, paprastosios juodgalvės. Pasitaiko gysločių, kraujažolių ir, žinoma, kiaulpienių. Pjaunant veją žemai bent kelerius metus, dauguma piktžolių išsigimsta, puikiai žydi ir mezga sėklas būdamos vos 2–4 cm aukščio.
Susitaikyti ar naudoti herbicidus? Pasirinkti turite jūs. Yra žmonių, kuriems bet kokia ne vietoje išdygusi žolelė sugadina nuotaiką visai dienai. Kiti nesijaudina: net kai piktžolių daug, dažnai ir trumpai pjaunant veją jos negadina gražaus vaizdo. Juk beveik niekas iš arti priekabiai nenagrinėja žolių sudėties.

Kaip veikia herbicidai?

Herbicidai, kurių veiklioji medžiaga yra glifosatas, neatrankiniai, t. y. jie naikina visus augalus, su kuriais kontaktuoja. Šių preparatų etiketėse rašoma, kad jis absorbuojamas per lapus, su sultimis pasiskirsto po visą augalą ir patenka į šaknis. Nupurškus lapai pagelsta ir pabąla, šaknys apmiršta – pajuoduoja. Poveikis vienmetėms piktžolėms pastebimas po 3–7 dienų, o daugiametėms – po 14–21. Po 20–30 dienų antžeminė dalis visiškai nudžiūva, o šaknys suyra. Kai oras vėsesnis, pasikeitimų gali tekti laukti ilgiau. Bet… purkšti šiais herbicidais vejos negalima, nes išnyks ne tik piktžolės, bet ir žolės. Jais galima tik patepti nepageidautinus augalus.
Yra ir selektyvių herbicidų, kurie naikina vienmetes ir daugiametes dviskiltes piktžoles. Vejos žolėms šie preparatai nekenkia.
Herbicidų veiksmingumas gali sumažėti dėl sausros, didelės drėgmės, šalnos, aukštos temperatūros arba kitų augalų augimą stabdančių veiksnių. Labai svarbu, kad jais nupurškus mažiausiai 6 valandas nelytų. Nuo sausros nukentėjusios piktžolės gali būti mažiau jautrios. Nepurkškite, kai vėjuota. Saugokite, kad herbicidų nepatektų ant greta auginamų augalų. Taip rašoma daugelyje prie šių apsaugos priemonių pridedamų instrukcijų.
Siekiant išvengti žmogaus sveikatai ir aplinkai keliamo pavojaus, būtina laikytis naudojimo instrukcijos nurodymų!


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 15 d., sekmadienis
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58
  • Mėnulis teka 00:44, leidžiasi 08:24
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Jolanta, Vitas, Tanvilas, Krescencija, Burgailė
  • Okupacijos ir genocido diena (vėliava). Švč. Trejybės diena. Pasaulinė kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena. Alytaus miesto diena. Pasaulinė vėjo diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius