• gruodžio 1 d., Penktadienis

Sostinė ragina šv. Kalėdoms puoštis tvariai

Vilniaus miesto savivaldybė kviečia sostinės verslininkus, įmones, įstaigas ir bendruomenes kurti kalėdinę nuotaiką kartu ir puošti savo vitrinas, langus, pastatų fasadas šventine tematika. Primename, kad laikinų šventinių dekoracijų suderinti su miesto Savivaldybe ar gauti leidimą nereikia.

 

„Vilniečiai kiekvienais metais prieš šv. Kalėdas labai kūrybiškai ir skoningai papuošia ne tik vitrinas, langus, bet ir kiemus, fasadus, skverus, pasažus, ištisas gatves. Šiais metais linkime kurti jaukią, švenčių laukimo atmosferą galvojant apie aplinkai draugiškus sprendimus, rinktis tvarias idėjas, atsakingą energijos ir medžiagų išteklių vartojimą“, – kviečia Savivaldybės Miesto estetikos poskyrio vedėja Rūta Matonienė.

Miesto savivaldybė ragina išradingai panaudoti langus ir vitrinas, kiemelius, o kur pakanka erdvės pėstiesiems, šaligatvį galima papuošti ir gyvomis vazonuose augančiomis eglutėmis.

Suderinti su miesto savivaldybe langų, vitrinų ir fasadų puošybos nereikia, tačiau prašoma:

 • neužtverti pėstiesiems praėjimo;
 • nenaudoti pastatų fasadų mūro bei tinko pažeidžiančių tvirtinimo mechanizmų ir įrangos, ypač atsakingai dekoracijomis puošti istorinių pastatų fasadus;
 • jei lauko dekoracijose naudojamos elektrinės lemputės, elektros instaliacijos turi būti saugios, pritaikytos naudoti lauko sąlygomis.

Praėjusiais metais verslininkai ir bendruomenės viena už kitą išradingiau puošė savo teritoriją. Ypač žavėjo tvarios idėjos, kai nereikalingos atliekos virsdavo tikrais meno kūriniais: austres tiekiantis restoranas eglutę padarė iš moliuskų geldelių, geležinkelių iešmų technologijų įmonė – iš nereikalingų geležinkelio bėgių.

Populiarios buvo gyvos, vazonuose augančios eglutės ar kėniai. Vilniaus miesto savivaldybė ragina jas išsaugoti iki pavasario ir persodinti į Kalėdų mišką. Įsigydami ir puošdami tokias eglutes įvertinkite, ar augalo šaknys nukapotos, jis iškastas ir perkeltas į vazoną, ar vazone užaugęs. Tik pastarieji augalai, persodinti į žemę, turi šansų prigyti. Kalėdų miške jau auga apie 70 prigijusių gyventojų pasodintų žaliaskarių.

Sauliaus Žiūros nuotr. 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

 • Gruodžio 1, penktadienis.
 • Saulė teka 08:18, leidžiasi 15:57.
 • Mėnulis teka 19:10, leidžiasi 12:30.
 • Mėnulis Liūte 18:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 27 d.
 • Algmina, Butigeidas, Eligijus, Natalija, Aleksandras, Melita, Balys
 • Pasaulinė kovos su AIDS diena.
 • Vaisių diena. Jei nelabai šąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius, blizginkite indus. Pirkite dovanas ir buitinius prietaisus. Palanki diena valyti kraują (dilgėlių arbata), šalinti iš organizmo toksinus, gydyti karpas, nuospaudas.
 • Jei sausas gruodis, tai ir pavasaris bus sausas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius