• gruodžio 1 d., Penktadienis

Spalvos rudeniniame gėlyne

Chrizantemų metas

Nors gėlininkai išmoko auginti chrizantemas pačiomis įvairiausiomis sąlygomis ir keisti jų žydėjimo laiką, daugiausia šių gėlių pražysta rudenį. Trumpėjančios dienos skatina jas krauti žiedus. Žydinčių chrizantemų kaina nedidelė, todėl jas galima pirkti kaip trumpaamžes sezonines gėles aplinkai papuošti.

Chrizantemų įvairovė labai didelė – nuo visai mažučių iki stambių, pastelinių ir ryškių spalvų. Daug veislių pakenčia lengvutes (vos kelių laipsnių) šalnas.

Jei chrizantemas perkate tik vienam sezonui (iki stipresnių šalčių), jas pakanka atsargiai iškelti iš vazonėlių ir susodinti numatytose vietose. Į balkonų lovelius ir lauko indus šias gėles galima dėti ir su vazonėliais, tik nepamirškite kiekvienos atskirai palaistyti.

Jei ruošiatės patikusias chrizantemas auginti kaip daugiametes gėles, įvertinkite savo galimybes. Parduodamos dažniausiai būna paveiktos augimą stabdančiomis medžiagomis, todėl kitais metais užauga aukštesnės. Nedaug yra chrizantemų, kurios pas mus žiemoja lauke. Daugumai žiemą reikia šiltnamio sąlygų, 1–4 ºC temperatūros. Peržiemoję augalai pavasarį dauginami auginiais.

 

 

 

Spalvas keičiančios gėlės

*Rudenį džiaugiamės medžių spalvomis, bet kai kurios gėlės jiems nenusileidžia. Pirmiausia įvairiausi žolynai. Dideli miskantų kupstai spindi įvairiais geltonais atspalviais, kai kurių lapų viršūnės parausta. Šiuos augalus nenukirptus galima palikti per žiemą.

*Tvirtus lapus turinčios melsvių rūšys ir iš jų kilusios veislės pamažu keičiasi iš melsvai žalių į žaliai geltonas. Neskubėkite kirpti lapų.

*Nemaža dalis bijūnų lapų pasidaro rudai purpuriniai. Tai ne liga ir specialių priemonių imtis nereikia. Vėliau, kai nukirpsite lapus, šaknų užimamą plotą pabarstykite pelenais – ir dėl grybinių ligų profilaktikos, ir kaip trąšas.

 

Rudeniniai krokai

Rudenį žydintys krokai (Crocus serotinus) dar reti. Anksčiau jie ne visada spėdavo sužydėti iki šalnų, todėl buvo laikomi netinkamais auginti Lietuvoje. Jei svogūnėlių įsigijote tik šį rudenį, sodinkite kuo greičiau šiltoje, saulėtoje vietoje ar į vazonėlius, kad spėtumėte pasidžiaugti žiedais. Anksčiau sode augę krokai jau leidžia daigus, aplink juos žemės nejudinkite.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 1, penktadienis.
  • Saulė teka 08:18, leidžiasi 15:57.
  • Mėnulis teka 19:10, leidžiasi 12:30.
  • Mėnulis Liūte 18:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 27 d.
  • Algmina, Butigeidas, Eligijus, Natalija, Aleksandras, Melita, Balys
  • Pasaulinė kovos su AIDS diena.
  • Vaisių diena. Jei nelabai šąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius, blizginkite indus. Pirkite dovanas ir buitinius prietaisus. Palanki diena valyti kraują (dilgėlių arbata), šalinti iš organizmo toksinus, gydyti karpas, nuospaudas.
  • Jei sausas gruodis, tai ir pavasaris bus sausas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius