• birželio 17 d., Antradienis

Specialusis projektas. Statau iš molio. Molinės interjero formos

Molinės, tinkuotos ar glaistytos moliu sienos, ypač tuo atveju, kai tik rankų delnai paskutinį kartą lietėsi, pačios savaime yra žavios, stebinančios reljefo įlinkiais. Bet jei širdis nenustygsta, yra nemažai būdų vidaus interjerą papildyti įvairiomis akį maloninančiomis interjero detalėmis ar net atskirai suformuoti didesnės apimties vidaus erdvę papildantį ir puošiantį darinį.

 

 
Pačios paprasčiausios ir bene praktiškiausios interjero detalės–tai sienose formuojamos įgilintos ir iškilios paviršiaus formos. Sienų bareljefo formavimas vidaus aplinkoje yra identiškas jau anksčiau aprašytam išorės sienų „skulptūrinimui“. Didžiausias skirtumas–vidinių sienų paviršiaus apdailos laipsnis yra daug aukštesnis. Toks paviršius turėtų būti lygesnis, švelnesnis, be rupumo ir gruoblėtumo požymių. Be to, daug didesnė galimų formų laisvė, nes jų neriboja klimato ypatumai.
 
Nišų formavimas
 
Įgilintos sienų paviršiaus formos–nišos, įlinkiai–po apdailos gali virsti atviro tipo įgilinimais sienoje, įrėminančiais dekoratyvų daiktą, arba sienoje įrengta spintele su varstomomis arba stumdomomis durelėmis. Vidinė nišų paviršiaus apdaila niekuo nesiskiria nuo lygių sienų apdailos, tik, prisidėjus papildomiems vidiniams ir išoriniams kampams bei apvalumams, prireiks daugiau laiko ir kruopštumo.
 
Ričardas Skorupskas, statybos iš molio entuziastas, fizinių mokslų daktaras (VU Geografijos ir kraštotvarkos katedra).
 
Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ birželio numeryje.

 


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 16, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58.
  • Mėnulis teka 00:58, leidžiasi 09:51.
  • Mėnulis Žuvyse 21:08, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Bena, Benas, Benadas, Julita, Jūra, Jūratė, Jūris, Tolmina, Tolminas
  • Žiedų diena tęsis iki vakaro. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius