• sausio 19 d., Sekmadienis
Didelis baneris puslapio viršuje

Stiklinės iliuzijos

Sode esantys veidrodžiai – tarsi didinamieji stiklai. Užtenka pastatyti vieną didelį veidrodį, kad mažas sodelis virstų dideliu po atviru dangumi esančiu salonu.

Paplatina sodą

Kad veidrodis mažame sode teiktų sodo erdvių tęsinio įspūdį, pastatykite jį vienoje iš pagrindinių kompozicinių sodo vietų. Paprasčiausia veidrodį įmontuoti sodą juosiančioje mūrinėje tvoroje ar sienoje, vienos iš kompozicijos ašių gale. Veidrodis imituos atvirus vartus ar langą, o jame atsispindintis sodo vaizdas bus tarsi vaizdas, matomas „už sienos“. Veidrodžio negalima kabinti ar statyti tose vietose, kuriose tiesiai atsispindi poilsio kampelis, kuriame dažniausiai sėdite ir apžiūrinėjate savo sodą. Tokiu atveju vietoj imituojamo sodo tęsinio ir jame banguojančių augalų visada matysite save. Ir iliuzijos stebuklas išsisklaidys…

 

Paprasti stebuklai

Kartais visai neblogas sprendimas – įrengti kelis veidrodžius. Ilgame ir siaurame sode du veidrodžiai, pastatyti vienas priešais kitą, palei ilgesnes sodo ribas, optiškai patrumpins ir paplatins bendrą sodo erdvę. Stulbinamą efektą išgausite, jei du veidrodžius suglausite šonais – juose pamatysite vadinamąjį tiesų, o ne apverstą vaizdą, kokį matote viename veidrodyje. Gautas rezultatas bus labai įdomus, pavyzdžiui, jei atsistosite priešais tokį vienu šonu suglaustą veidrodį ir ištiesite priešais jį dešinę ranką – jame matomas jūsų atvaizdas taip pat išties dešinę ranką.

 

Tekstas – Onos Daujotienės.

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ lapkričio numeryje.


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Sekite mus

Šiandien

  • Sausio 19, sekmadienis.
  • Saulė teka 08:29, leidžiasi 16:30.
  • Mėnulis teka 02:51, leidžiasi 12:23.
  • Mėnulis Skorpione, dylantis, IV ketvirtis. Delčia sausio 17 d.
  • Gedvilė, Kleopatra, Marijus, Marina, Marius, Morta.
  • Pasaulinė sniego diena
  • Lapų diena. Tręškite daigus ir augalus, kad gerai augtų. Sėkite gūžines salotas daigams šildomuose šiltnamiuose. Laistykite, purkškite augalus namuose ir oranžerijose. Pjaukite ir skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas, skalbkite skalbinius.
  • Koks sausis, tokia bus ir liepa.
E-sėklos

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokius darbus atliekate sausio mėnesį?

Įvykių kalendorius

SS 2