• lapkričio 18 d., Pirmadienis

Stiklinės iliuzijos

Sode esantys veidrodžiai – tarsi didinamieji stiklai. Užtenka pastatyti vieną didelį veidrodį, kad mažas sodelis virstų dideliu po atviru dangumi esančiu salonu.

Paplatina sodą

Kad veidrodis mažame sode teiktų sodo erdvių tęsinio įspūdį, pastatykite jį vienoje iš pagrindinių kompozicinių sodo vietų. Paprasčiausia veidrodį įmontuoti sodą juosiančioje mūrinėje tvoroje ar sienoje, vienos iš kompozicijos ašių gale. Veidrodis imituos atvirus vartus ar langą, o jame atsispindintis sodo vaizdas bus tarsi vaizdas, matomas „už sienos“. Veidrodžio negalima kabinti ar statyti tose vietose, kuriose tiesiai atsispindi poilsio kampelis, kuriame dažniausiai sėdite ir apžiūrinėjate savo sodą. Tokiu atveju vietoj imituojamo sodo tęsinio ir jame banguojančių augalų visada matysite save. Ir iliuzijos stebuklas išsisklaidys…

 

Paprasti stebuklai

Kartais visai neblogas sprendimas – įrengti kelis veidrodžius. Ilgame ir siaurame sode du veidrodžiai, pastatyti vienas priešais kitą, palei ilgesnes sodo ribas, optiškai patrumpins ir paplatins bendrą sodo erdvę. Stulbinamą efektą išgausite, jei du veidrodžius suglausite šonais – juose pamatysite vadinamąjį tiesų, o ne apverstą vaizdą, kokį matote viename veidrodyje. Gautas rezultatas bus labai įdomus, pavyzdžiui, jei atsistosite priešais tokį vienu šonu suglaustą veidrodį ir ištiesite priešais jį dešinę ranką – jame matomas jūsų atvaizdas taip pat išties dešinę ranką.

 

Tekstas – Onos Daujotienės.

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ lapkričio numeryje.

Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
udemy free download
download lava firmware
Download WordPress Themes Free

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Lapkričio 18, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:55, leidžiasi 16:12.
  • Mėnulis teka 14:57, leidžiasi 01:25.
  • Mėnulis Avine 17.55, pilnėjantis, II ketvirtis.
  • Giniotas, Ginvydas, Ginvydė, Otas, Otonas, Romanas, Salomėja, Vestas
  • Latvijos nepriklausomybės diena.
  • Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, rinkti derlių, šaldyti vaisius, daržoves, rinkti vaistinius augalus. Rinkite šaltalankių, šermukšnių vaisius. Sukausčius dirvą gruodui, pamulčiuokite svogūnines, kitas daugiametes gėles. Jei nepasodinote žieminių česnakų, kuo greičiau tai padarykite. Iš karto juos užpilkite 5–7 cm storio durpių, pjuvenų ar medžių lapų sluoksniu. Nepalanku tręšti, pradėti džiovinti vaisius, prieskonines žoleles.
  • Sausas lapkritis – be vandens šulinys.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar jūsų tvenkinyje ar šulinyje vis dar nusekęs vanduo po vasaros sausros ?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus