• liepos 14 d., Antradienis

Stiklinės iliuzijos

Sode esantys veidrodžiai – tarsi didinamieji stiklai. Užtenka pastatyti vieną didelį veidrodį, kad mažas sodelis virstų dideliu po atviru dangumi esančiu salonu.

Paplatina sodą

Kad veidrodis mažame sode teiktų sodo erdvių tęsinio įspūdį, pastatykite jį vienoje iš pagrindinių kompozicinių sodo vietų. Paprasčiausia veidrodį įmontuoti sodą juosiančioje mūrinėje tvoroje ar sienoje, vienos iš kompozicijos ašių gale. Veidrodis imituos atvirus vartus ar langą, o jame atsispindintis sodo vaizdas bus tarsi vaizdas, matomas „už sienos“. Veidrodžio negalima kabinti ar statyti tose vietose, kuriose tiesiai atsispindi poilsio kampelis, kuriame dažniausiai sėdite ir apžiūrinėjate savo sodą. Tokiu atveju vietoj imituojamo sodo tęsinio ir jame banguojančių augalų visada matysite save. Ir iliuzijos stebuklas išsisklaidys…

 

Paprasti stebuklai

Kartais visai neblogas sprendimas – įrengti kelis veidrodžius. Ilgame ir siaurame sode du veidrodžiai, pastatyti vienas priešais kitą, palei ilgesnes sodo ribas, optiškai patrumpins ir paplatins bendrą sodo erdvę. Stulbinamą efektą išgausite, jei du veidrodžius suglausite šonais – juose pamatysite vadinamąjį tiesų, o ne apverstą vaizdą, kokį matote viename veidrodyje. Gautas rezultatas bus labai įdomus, pavyzdžiui, jei atsistosite priešais tokį vienu šonu suglaustą veidrodį ir ištiesite priešais jį dešinę ranką – jame matomas jūsų atvaizdas taip pat išties dešinę ranką.

 

Tekstas – Onos Daujotienės.

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ lapkričio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita4

Šiandien

  • Liepos 14, antradienis.
  • Saulė teka 05:01, leidžiasi 21:48.
  • Mėnulis teka 01:11, leidžiasi 15:23.
  • Mėnulis Jautyje, dylantis, IV ketvirtis. Delčia liepos 13 d.
  • Eigilė, Libertas, Girkantas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisines daržoves ir jas tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Naikinkite žemėje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinkite gėles – gerai laikysis pamerktos vandenyje. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Iš kokio medžio medienos pagaminti plautai Jūsų pirtyje?

Įvykių kalendorius