• liepos 2 d., Ketvirtadienis

Stropieji daržininkauja ir žiemą

Pernai kiekviename žurnalo numeryje rašėme apie saulėgrąžas, bet viena tema taip ir liko nepaliesta – saulėgrąžų daigai maistui. Skubėdami užpildyti spragą, kreipėmės į Kauno rajone gyvenančią Indrę Benevičienę, auginančią ne tik saulėgrąžų, bet ir kitus maistui tinkamus daigus. Išklausykime jos pasakojimą.

 

 
Kaip Jums kilo idėja daiginti sėklas?
 

Kai ruošiausi motinystės atostogoms, pradėjau galvoti apie papildomą veiklą ir pajamų šaltinį. Kažkodėl įsivaizdavau, kad turėsiu daug laisvo laiko. Kai pagalvojau, ką tada norėčiau veikti, iš karto supratau, kad daigai būtų tobula: turėjau patirties, įgytos studentaujant Amerikoje, jie augo namuose ant mamos kambario palangės, buvo retenybė tuo laiku Lietuvoje (prieš ketverius metus), pats auginimo ir priežiūros procesas buvo dinamiškas ir mane traukė.
Taigi galima sakyti, kad viskas prasidėjo prieš ketverius metus (dabar tiek yra mūsų dukrytei Sniegei), bet „Žali žali“ – tarsi mūsų prekinis ženklas. Šeimos verslas gyvuoja nuo 2014 metų, kai įregistravome ūkį. Pirmoji patirtis įgyta 2005 metais Amerikoje būnant pas Loretą Vainius. Dėkoju likimui ir tėvams, kad man, studentei, pavyko pakliūti į Loretos šeimą, į jos sveikos gyvensenos „mokyklą“. Taip sakau, nes gyvenimas šalia buvo kaip mokykla: galėjau viską matyti, viską dirbti kartu, maitintis taip, kaip maitinosi jos šeima, klausytis, kaip bendraujama su klientais, girdėti pamokymus ir naujienas iš sveikatos srities. Įgijau neįkainojamos patirties. Tai ir pagrindinė priežastis, kodėl daigai atėjo į mano pasaulį. Iš viso jais domiuosi jau gerokai per 10 metų.

 

Parengė Mėta Saulienė

 

Visą pokalbį rasite žurnalo „Sodo spalvos“ gruodžio numeryje.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Stihl

Sekite mus

Šiandien

  • Liepos 2, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:48, leidžiasi 21:58.
  • Mėnulis teka 19:08, leidžiasi 02:41.
  • Mėnulis Šaulyje 04:21, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 28 d.
  • Gantautė, Jotvingas, Marijonas, Napoleonas
  • Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti virš žemės vaisius vedančias daržoves, vijoklinius augalus, vazonuose augančius medžius, skiepyti (akiuoti) vaismedžius. Auginiais dauginkite vaiskrūmius. Imkite derlių greitam vartojimui. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Šaldykite vaisius, daržoves. Rinkite vaistinių augalų vaisius. Nepalanki diena sėti, sodinti salotas, ravėti, ruošti malkas.
  • Didelė rasa yra giedros ženklas.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar smarkiai nukentėjo Jūsų daržai nuo smarkių liūčių?

Įvykių kalendorius