• vasario 9 d., Ketvirtadienis

Sukulentų dauginimo lapais ABC

Nuostabūs ir ištvermingi kambariniai sukulentai visais metų laikais prižiūrimi gan paprastai. Sausas oras dažniausiai nedaro jokios žalos, todėl namuose juos prižiūrėti gali tiek vaikai, tiek labai užimti žmonės. Įsigijus vieną augalą, nereikia ilgai laukti daugiau. Nemažai mėsingus lapus turinčių sukulentų (kalvorių, šilokų, storlapių, storenių, riebūnių) galima dauginti lapais. Jei kambaryje šilta ir šviesu, tai galite daryti jau žiemą. Kiekviename lape susikaupęs vanduo ir maisto medžiagos – tai atsargos, kurios būtinos naujam augalui užaugti.

 

 

 

 

 

Dauginimui imkite visiškai subrendusius, bet nepasenusius kalvorių lapus. Tokie yra išaugę vasaros pradžioje – išsidėstę skrotelės viduryje ir apatinėje dalyje, bet ne patys apatiniai. Pastarieji gali būti seni, todėl naujų augaliukų vystymasis labai vėluos.

Skinant svarbu nepažeisti, nesutraiškyti lapų. Pirmą dieną jų nesodinkite, kad užsitrauktų žaizdelės. Kitą dieną lapai negiliai įspaudžiami į drėgną smėlį arba durpių ir smėlio mišinį dėžutėje ar vazonėlyje.

Po vienos kitos savaitės kiekvienas lapas jau turi šakneles. Kas kelias dienas atsargiai sudrėkinkite substratą, kad šis būtų apydrėgnis. Jei žiemos dienos apsiniaukusios, daiginimo dėžutę verta papildomai apšviesti.

Po kurio laiko susiformuos naujų skrotelių užuomazgos ir pradės augti, labai priklauso nuo aplinkos sąlygų. Tai gali trukti nuo mėnesio iki dviejų. Augimą skatins šiluma ir šviesa, bet tręšti ir gausiau laistyti neskubėkite.

Jaunoms skrotelėms susiformavus iki 1 cm skersmens, augaliukus galima persodinti po vieną į atskirus vazonėlius. Pradžioje naudokite ne didesnius kaip 3 cm skersmens vazonėlius arba daigyklas. Augalus sodinkite į durpių ir smėlio mišinį. Po mėnesio pradėkite tręšti trąšomis kaktusams ir sukulentams.

Pavasarį, ilgėjant dienoms, visi augalai skuba augti. Kalvorių skrotelės kiekvieną savaitę padidėja. Paaugusias iki 3 cm skersmens laikas persodinti į didesnius vazonėlius. Substratas ruošiamas iš komposto ir smėlio arba komposto smėlio ir durpių, maišant lygiomis dalimis.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Vasario 8, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:57, leidžiasi 17:10.
  • Mėnulis teka 20:08, leidžiasi 09:13.
  • Mėnulis Mergelėje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis vasario 5 d.
  • Aldona, Daugvilas, Daugvinas, Dromantas, Honorata, Honoratas, Jeronimas, Saliamonas
  • Tarptautinė tinginių diena
  • KIRMINŲ DIENA. Šaknų diena. Šiltnamiuose sėkite, sodinkite šakniavaisius. Tręškite šildomuose šiltnamiuose auginamus augalus ir daigus, kambarinius augalus. Kraukite komposto krūvas, vežkite ir kratykite mėšlą.
  • Žiema su varvekliais, vasara su avižomis.
Originalios seklos

Populiariausi straipsniai

e-seklos

Sekite mus

Sėklos darzui
darzoviuseklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar jau ėmėtės daržo planavimo?

Įvykių kalendorius