• gegužės 15 d., Šeštadienis

Suskubkite hortenzijų pasidauginti auginiais

Auginiais dauginkite žydinčius krūmus. Geriausiai prigyja gyvašakės, nukirptos tada, kai pumpurai jau išbrinkę, bet dar neprasiskleidę. Patalpose, kur visą žiemą laikosi neaukšta teigiama temperatūra, didžialapės hortenzijos sprogti pradeda anksčiau įprasto laiko. Sode auginamiems krūmams balandžio pirma pusė – dauginimo metas.

 

 

 

 

 

Auginiai ruošiami iš tvirtų ir sveikų pernykščių ūglių. Pjaunami 10–15 cm ilgio gabaliukai su 2–3 pumpurų poromis. Apatinis pjūvis daromas įstrižas, apie 0,5 cm žemiau apatinės pumpurų poros, o viršutinis – statmenas, apie 1 cm virš viršutinės pumpurų poros.

 

Įšaknijimui naudojamas substratas – su smėliu sumaišytos durpės (1 : 1). Jo pripildomos dėžutės arba daiginimo vazonėliai. Medine lazdele kas kelis centimetrus padaromos skylutės, į kurias apie 5 cm gyliu įstatomi auginiai. Iš šonų substratas apspaudžiamas.

 

Dauginimo vazonėlis arba dėžutė apgaubiami polietileno maišeliu, kad laikytųsi ne mažesnis kaip 60–70 proc. oro drėgnis. Laikoma 15–25 ºC temperatūroje (naktį ji turėtų būti 5–7 ºC žemesnė), šviesioje, bet tiesioginių saulės spindulių nekaitinamoje vietoje.

 

Kad auginiai sėkmingai prigijo, rodo besiskleidžiantys pumpurai. Dabar svarbu palaikyti reikiamą drėgmę (substratas greičiau džiūva) ir dažniau vėdinti trumpam pakeliant polietileno plėvelę. Netrukus pradės skleistis lapeliai.

 

Tankiai susodintus ir jau gerai įsišaknijusius auginius galima persodinti į atskirus vazonėlius. Tada jie turės daugiau vietos skleisti lapus ir auginti jaunas šakeles. Nepamirškite reguliariai laistyti ir patręšti kompleksinių trąšų tirpalu.

 

Pirmąją vasarą jaunos hortenzijos išaugina po 2–4 šonines šakeles, susiformuoja nedidelis krūmelis. Jei ant viršūninių auginių pasirodo žiedynų užuomazgos, jas išskinkite. Dabar svarbu užauginti stiprų augalą, o žiedais pasidžiaugsite kitais metais.

 

Trečiaisiais metais į dar didesnius vazonus persodintos hortenzijos gražiai auga ir žydi. Šios rūšies augalai žiedynus krauna ant antramečių šakelių, todėl jas būtina saugoti nuo stiprių šalčių.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 15, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:12, leidžiasi 21:19.
  • Mėnulis teka 07:05, leidžiasi 00:22.
  • Mėnulis Vėžyje 04:30, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 11 d.
  • Jaunutė, Sofija, Zofija (Zosė), Izidorius, Algedas
  • Šv. Izidorius, Sėjos pabaiga. Steigiamojo Seimo diena. Tarptautinė šeimos diena
  • Lapų diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite lapines daržoves, agurkus, moliūgus, cukinijas, arbūzus, žirnius, pupeles, prieskoninius augalus. Sodinkite, dauginkite, persodinkite gėles, smilginius augalus. Sėkite, pjaukite veją. Tvarkykite sodą, aplinką. Pasodinkite į tvenkinį giliavandenius augalus. Rinkite vaistinių augalų lapus, stiebus. Skiepykite dekoratyvinius medžius, spygliuočius.
  • Kaštonai sužydėjo – pavasaris prasidėjo.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius