• lapkričio 28 d., Sekmadienis

Svarainiai žiemos stalui

Svarainiai – puikūs vitaminingi vaisiai, bet dėl itin rūgštaus skonio ir kietumo retai vartojami neperdirbti. Pateikiame keletą receptų žiemos stalui.

 

 

 

 

 

Svarainių sultys. Vaisius nuplaukite, išimkite sėklas ir sulčiaspaude išspauskite sultis. Į išspaudas įpilkite vandens (1 kg – 1 stiklinė) ir pakaitinkite iki 60–70 °C. Kai atauš, skystį nusunkite ir sumaišykite su sultimis. Mišinį supilkite į stiklainius, kuriuos sustatę puode su vandeniu sterilizuokite 80 °C temperatūroje 20 minučių. Nesaldžios svarainių sultys – puikus citrinos rūgšties pakaitalas. Jomis galite pagardinti barščius, naudoti kaip užpilą salotoms, o praskiedę ir įdėję cukraus pasigaminsite gardaus gėrimo.

Svarainių sirupas. Svarainius, išėmę sėklas, supjaustykite kuo plonesniais griežinėliais ir užpilkite cukrumi (1 kg vaisių – 1,5 kg cukraus). Laikykite kambario temperatūroje 5–6 dienas. Svarainiai atiduoda visas sultis, kurios susimaišo su cukrumi, jį ištirpdydamos. Tirščius nusunkite, o sirupą pakaitinkite 5 minutes ir išpilstykite į sandarius stiklainius, užsukite dangteliais. Nusunktas svarainių riekeles išdėliokite ant kepimo popieriaus ir padžiovinkite – tikras skanėstas.

Sirupo galima pasigaminti ir kitu būdu. Išspauskite sultis, sumaišykite su cukrumi (1 l sulčių – 1,5–1,8 kg cukraus), pakaitinkite ir išpilstę į stiklainius užsukite dangteliais.

Svarainių uogienė. Reikės 1 kg svarainių, 1,5 kg cukraus, 3 stiklinių vandens. Nulupkite svarainių odelę, išimkite sėklas, supjaustykite griežinėliais. Iš vandens ir cukraus išvirkite sirupą. Į karštą sirupą panardinkite paruoštus svarainius, palaukite, kol masė užvirs, ir, išjungę ugnį, leiskite kelias valandas pastovėti. Tada vėl užvirinkite ir nukelkite nuo viryklės. Taip kartokite 4 kartus, atsargiai pamaišydami.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Lapkričio 28, sekmadienis.
  • Saulė teka 08:13, leidžiasi 16:00.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 14:05.
  • Mėnulis Mergelėje, dylantis, IV ketvirtis. Delčia lapkričio 27 d.
  • Egmontas, Eidenė, Eidenis, Rimgaudė, Rimgaudas, Rufas, Steponas, Vakarė, Jokūbas
  • Advento pradžia
  • Šaknų diena. Jei pašąlo, galima sėti morkas, burokus, pastarnokus, krapus, petražoles, pamulčiuokite. Grėbkite lapus. Kraukite komposto krūvas, vežkite ir kratykite mėšlą. Baltinkite medžius, mulčiuokite augalus, pridenkite raganes, rožes ir kitus sodo lepūnėlius. Išleiskite vandenį. Persodinkite kambarinius augalus. Sodinkite medžius, krūmus, gyvatvores, persodinkite senus medžius. Galima raugti kopūstus. Nerekomenduojama konservuoti, virti uogienių, sandėliuoti derliaus.
  • Jei ugnelė krosnyje cypia – bus vėjas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ką naudosite dengti augalams žiemai?

Įvykių kalendorius