Svarainiai žiemos stalui

Svarainiai – puikūs vitaminingi vaisiai, bet dėl itin rūgštaus skonio ir kietumo retai vartojami neperdirbti. Pateikiame keletą receptų žiemos stalui.

 

 

 

 

 

Svarainių sultys. Vaisius nuplaukite, išimkite sėklas ir sulčiaspaude išspauskite sultis. Į išspaudas įpilkite vandens (1 kg – 1 stiklinė) ir pakaitinkite iki 60–70 °C. Kai atauš, skystį nusunkite ir sumaišykite su sultimis. Mišinį supilkite į stiklainius, kuriuos sustatę puode su vandeniu sterilizuokite 80 °C temperatūroje 20 minučių. Nesaldžios svarainių sultys – puikus citrinos rūgšties pakaitalas. Jomis galite pagardinti barščius, naudoti kaip užpilą salotoms, o praskiedę ir įdėję cukraus pasigaminsite gardaus gėrimo.

Svarainių sirupas. Svarainius, išėmę sėklas, supjaustykite kuo plonesniais griežinėliais ir užpilkite cukrumi (1 kg vaisių – 1,5 kg cukraus). Laikykite kambario temperatūroje 5–6 dienas. Svarainiai atiduoda visas sultis, kurios susimaišo su cukrumi, jį ištirpdydamos. Tirščius nusunkite, o sirupą pakaitinkite 5 minutes ir išpilstykite į sandarius stiklainius, užsukite dangteliais. Nusunktas svarainių riekeles išdėliokite ant kepimo popieriaus ir padžiovinkite – tikras skanėstas.

Sirupo galima pasigaminti ir kitu būdu. Išspauskite sultis, sumaišykite su cukrumi (1 l sulčių – 1,5–1,8 kg cukraus), pakaitinkite ir išpilstę į stiklainius užsukite dangteliais.

Svarainių uogienė. Reikės 1 kg svarainių, 1,5 kg cukraus, 3 stiklinių vandens. Nulupkite svarainių odelę, išimkite sėklas, supjaustykite griežinėliais. Iš vandens ir cukraus išvirkite sirupą. Į karštą sirupą panardinkite paruoštus svarainius, palaukite, kol masė užvirs, ir, išjungę ugnį, leiskite kelias valandas pastovėti. Tada vėl užvirinkite ir nukelkite nuo viryklės. Taip kartokite 4 kartus, atsargiai pamaišydami.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 3, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:25, leidžiasi 18:50.
  • Mėnulis teka 16:54, leidžiasi 23:05.
  • Mėnulis Ožiaragyje. Priešpilnis 03:14.
  • Alanas, Alanta, Evaldas, Kristina, Milgintas, Teresė, Valda
  • Tarptautinė veltinio diena. Pasaulinė architektūros diena. Pasaulinė natūralios aplinkos diena
  • Šaknų diena. Tinkama diena sodinti medžius ir krūmus, spygliuočius, sodinkite svogūnines gėles (tulpes, narcizus, dekoratyvinius česnakus), persodinkite, dalinkite bijūnus, kitas daugiametes gėles, rabarbarus, rūgštynes. Galima kasti jurginus, kardelius, kanas, acidanteras, frezijas. Netinkama diena konservuoti, genėti medžius, krūmus, kompostuoti.
  • Ruduo miglotas – grikiai bus pakulingi.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius