• rugpjūčio 16 d., Antradienis

Svarbiausi darbai sode rugpjūčio mėnesį

*Prižiūrėkite vynuoges. Jei rugpjūtį leisite šiems augalams eikvoti jėgas jaunų lapų auginimui ir maisto medžiagų gamybai, jie nespės sumedėti ir žiemą nušals. Nugnybkite viršūnę ir jaunus lapus, kad žaliuotų tik senesni. Vasaros pabaigoje gausu širšių, kurios graužia uogas, pažeidžia odelę ir šios pradeda pūti. Šiuos vabzdžius ir muses viliokite į pakabintus plastikinius butelius su saldžiu skysčiu. Deja, jos gudrios – jei pirmiau paragauja uogų, masalu jau niekaip nepriviliosi.

 

 

 

 

 

*Nuėmę derlių, retinkite agrastų ir serbentų krūmus. Rugpjūtį daug patogiau atlikti šviesinamąjį genėjimą, nes, kol turi lapus, lengviau matyti, kurios šakos juos tankina. Krūmai be lapų visada atrodo retesni.

*Dauginkite serbentus auginiais: anksčiau baltuosius ir raudonuosius, vėliau juoduosius, nes jie įsišaknija greičiausiai.

*Abrikosų genėjimas. Šių medelių lajos šiek tiek kitokios: netankios, kūgiškos ar išsikerojusiomis į šalis šakomis. Dėl to po kelerių metų kai kurie abrikosai suformuoja per aukštas ar per plačias lajas. Jei jų norima kompaktiškesnių, patartina apgenėti rugpjūčio pradžioje. Labai aukštai iškilusias šakas galima stipriai patrumpinti, sumažinant lajų aukštį iki 3 m.

*Bruknių derlius. Brukniauti pradedama rugpjūčio mėnesį, nors kai kurių vėlyvesnių veislių uogos noksta tik rugpjūčio trečiąją savaitę. Ankstyvosios bruknės pakartotinai dera spalio mėnesį. Derlius būna jau ne toks didelis.

*Išpjaukite visus derėjusius vasarinių aviečių, gervuogių stiebus. Augalai neeikvos jėgų be reikalo, leis iš šaknų pakaitinius ūglius ir geriau pasiruoš žiemai.

*Padės Bordo mišinys. Jis yra nekenksmingas augalams ir aplinkai, veiksmingai kovoja su grybinėmis ligomis. Vario sulfato mišinys su kalkėmis pradėtas naudoti XIX amžiaus pabaigoje Prancūzijos vynuogynuose. Pavadinimas kilo nuo Prancūzijos regiono pavadinimo, kuriame jis buvo pradėtas naudoti. Apipurkškite 1 proc. tirpalu visus derėjusius serbentus, agrastus, avietes, gervuoges.

*Įveiskite naują braškyną. Iš anksto paruoštoje vietoje sodinkite naujus, sveikus, iš patikrintų augintojų įsigytus braškių daigus. Laistykite reguliariai, kol prigis. Seną braškyną, kurį nupjovėte liepą, patręškite mineralinėmis trąšomis.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugpjūčio 16, antradienis.
  • Saulė teka 05:57, leidžiasi 20:48.
  • Mėnulis teka 22:30, leidžiasi 11:30.
  • Mėnulis Avine, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugpjūčio 12 d.
  • Alvita, Buivydas, Rokas, Jokimas
  • Šv. Rokas, pjūties pabaiga.
  • KIRMINŲ DIENA. Vaisių diena. Galima sėti, sodinti gumbinius augalus, tręšti, ravėti. Pjaukite, grėbkite, vartykite, vežkite šieną. Rinkite vaistinius augalus, darykite gydomųjų žolelių pagalves. Purkškite augalus nuo kenkėjų.Valykite rūsio lentynas, naikinkite pelėsius, vėdinkite patalpas, patalus, drabužius. Ypač gera diena imti derlių, konservuoti, sandėliuoti.
  • Jei saulei tekant rytuose pasirodo vaivorykštė, greit bus lietaus, o jei vaivorykštė vakaruose, ilgai išsilaikys geras oras.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius