• birželio 13 d., Ketvirtadienis

Svarbiausi daržininko darbai birželio mėnesį

*Tręškite daržoves. Būtina laikytis ant trąšų pakelio nurodytų normų.

*Daigų sodinimas lauke. Birželio pradžioje sodinkite vėlyvuosius kopūstus, porus, pomidorus, viduryje – ropes ir agurkus. Mėnesio pabaigoje į nuolatinę vietą perkelkite melionų, arbūzų, baklažanų daigus.

*Prižiūrėkite bulvių lauką. Rinkite, naikinkite kolorado vabalus. Jei laukas didelis – purkškite insekticidais.

*Jei gegužės pradžioje pasodinote namuose daigintas ankstyvųjų veislių bulves, birželio pabaigoje jau galite jų paragauti.

 

 

 

*Išlaužykite žieminių česnakų žiedynkočius. Kai jie užauga iki 15–20 cm ilgio, dalį palikite, kad formuotų orinius svogūnėlius, o kitus išlaužykite ar nukirpkite prie pat viršutinio lapo.

*Pakartotinai sėkite salotas, krapus, gražgarstes, špinatus. Kai jie sudygs, išretinkite. Iki birželio vidurio skubėkite pasėti vėlyvąsias morkas.

*Gaudykite kurmius. Deja, bet visi prietaisai, liaudiškos atbaidymo priemonės veikia trumpai arba visai neveikia. Kurmių sumažėja, jei jie gaudomi.

*Nustatykite dirvos tipą. Jei daržovės auga prastai, ji yra netinkama. Tai nustatyti paprasta, naudojant lakmuso popierėlius su pH gradacija. Jei daržo dirva rūgšti, ją reikia kalkinti.

*Nuolat ravėkite daržo ir šiltnamio lysves. Išbujojusios piktžolės atima iš daržovių maisto medžiagas ir jas nusilpnina.

*Mulčiuokite lysves nupjauta vejos žole ar kitokiu mulčiu. Taip neleisite augti piktžolėms ir sustabdysite greitą vandens garavimą.

*Praretinkite per tankiai suaugusias daržoves, kurias pasėjote gegužę.

*Kraukite kompostą. Nemeskite į jį piktžolių su sėklomis.

*Ankstyvą rytą rinkite sraiges. Patogiau darže, drėgnesnėje vietoje, palikti kelias lentas ar apverstą medinę dėžę. Tereikės pereiti per slėptuves ir surinkti sraiges.

 

 

Pexels nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 13, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 12:04, leidžiasi 01:40.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 6 d.
  • Antanas, Antanina, Skalvė, Dainius, Akvilina, Kunotas
  • Šv. Antano diena. Šienapjūtė. Tarptautinė albinosų diena.
  • Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti daržoves, kurios derlių augina virš žemės, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, braškes, persodinti kambarines ir balkono gėles, sėti veją. Netinkamas metas sėti ir sodinti gūžines salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius