• spalio 5 d., Trečiadienis

Svarbiausi daržininko darbai kovo mėnesį

*Sėjama tai, kas dar nepasėta. Jei dar nepasirūpinote baklažanais, paprikomis, pats laikas. Kovo pradžioje galima sėti pomidorus, kuriuos auginsite nešildomame šiltnamyje, nes dienos jau gerokai ilgesnės. Jie bus stipresni. Mėnesio pabaigoje į žemę tegul keliauja sėklos tų pomidorų veislių, kurias rekomenduojama auginti lauke. Jei turite šildomą šiltnamį, pasėkite agurkų. Jei ten jie auga nuo vasario, laikas patręšti. Nešildomame šiltnamyje sėkite krapus, salotas, ridikėlius, sodinkite svogūnus laiškams. Pridenkite daržo plėvele.

Į daigyklas sėjami porai, šakniavaisiniai ir lapkotiniai salierai, petražolės, ankstyvųjų veislių gūžiniai ir žiediniai kopūstai, mairūnai, artišokai. Mėnesio pradžioje į žemės substratą beriamos arbūzų sėklos. Būtina naudoti atskirus puodelius, nes daigai nemėgsta persodinimo.

 

 

 

 

 

*Prižiūrėkite vasario pabaigoje pasėtų augalų daigus. Jei reikia, išpikuokite. Daigyklose (kasetėse), durpiniuose ar polimeriniuose puodeliuose augančius baklažanus reikėtų persodinti į didesnius indelius. Laikas išpikuoti vasarį pasėtas paprikas ir šio mėnesio pabaigoje pasėtus pomidorus. Saldžiųjų ropinių svogūnų daigus auginkite šilčiausioje vietoje. Kuo bus šilčiau, tuo mažiau žieduolių užaugs lysvėje. Jei pavasaris ankstyvas, kovo pabaigoje pomidorų daigus galima išnešti į šiltnamį, tik artėjant nakčiai būtina kruopščiai pridengti, kad nepakąstų šalnos.

*Patikrinkite temperatūrą pomidorų auginimo vietoje. Kartais puikiai sudygę daigai leisdami tikruosius lapelius ima vysti ir džiūti, nors ir gauna pakankamai drėgmės. Jiems paprasčiausiai per karšta. Optimali temperatūra pomidorų sėkloms dygti yra 20–25 °C, o daigams – ne daugiau kaip 22 °C. Jei jie yra saulėje, pro langus labai įkaista ne tik lapeliai, bet ir žemė (vazonėlis ar daigykla). Tokiu atveju pomidorus patraukite nuo lango, kur saulė šviečia trumpiau. Daigai vysta ir džiūva susirgę viena iš pašaknio ligų, todėl profilaktiškai laistykite fungicidu „Previcur 607 SL“.

*Skanaukite svogūnų laiškus. Vasarį į lovelius pasodintos ir dygstančios ropelės kovą duoda pirmą derlių. Dar ne visas maisto medžiagas išeikvojusių svogūnų laiškus pjaukite prie pagrindo ir leiskite atželti naujiems, o subliūškusias, apipuvusias ropeles išraukite ir išmeskite. Raukite atsargiai, nes šaknys lovelyje būna smarkiai persipynusios. Galite pasodinti naujų sudygusių ropelių, tik šiek tiek substrato reikėtų įberti papildomai.

*Suvalgykite žiemos daržo likučius. Jei kovo pradžioje dar yra porų, briuselinių kopūstų, gelteklių, per atlydį juos išsikaskite ir kuo skubiau suvartokite.

*Ištirpinkite darže sniegą. Jei jo yra, galima pabarstyti medžio pelenų. Susidarančiam vandeniui nuleisti iškaskite kelis nedidelio nuolydžio griovelius. Pelenų ant sniego pabarstyti rekomenduojama ten, kur pasodinti daugiamečiai prieskoniniai augalai, dvimetės daržovės. Jų galima paskleisti ir lysvėje, kurioje rudenį pasėjote morkas. Juos reikia barstyti ten, kur pernai augo asiūkliai, kad išnyktų.

*Jei nėra vietos šiltnamiui, jį gali pakeisti inspektas. Ten taip pat pavyks užauginti ankstyvųjų daržovių. Inspektą, kaip ir šiltnamį, statykite taip, kad šlaitai atsidurtų rytų, vakarų pusėje. Aukštis turėtų būti apie 30 cm, o plotis – 150 cm, pietinis kraštas – žemesnis už šiaurinį apie 10 cm.

*Jei pavasaris ankstyvas… Pražydus šalpusniui, daržų dirva, ypač lengva ir smėlinga, greitai apdžiūva. Jei taip nutiktų, ją kuo greičiau sukaskite, paruoškite sėjai. Giliau sukasti reikia lysvę, kurioje sėsite morkas, kad šakniavaisiai augtų tiesūs. Šios daržovės ilgai dygsta, todėl kartu pravartu pasėti salotų, kurios ne tik greitai užauga, bet ir pažymi sėjos vietas. Šiltnamyje irgi sukaskite dirvą ir paruoškite sėjai, vos ištirps paskutinis vasarį suneštas sniegas ir ji apdžius.

 

Kiti darbai

*Patikrinkite, kaip laikosi daiginamos bulvės.

*Rūšiuokite rūsyje laikomas daržoves.

*Skubėkite įsigyti naujų žemės mišinių daigams, daržovių sėklų.

*Prieš sėją dezinfekuokite žemės mišinius.

*Prisipjaukite vytelių vijoklinėms pupelėms, žirniams paremti.

*Įsigykite trąšų daržo augalams.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 5 d., trečiadienis
  • Saulė teka 07:29, leidžiasi 18:44.
  • Mėnulis teka 17:56, leidžiasi 00:32.
  • Mėnulis Vandenyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 3 d.
  • Donata, Gilda, Palemonas, Placidas, Edvinas
  • Tarptautinė mokytojų diena.
  • Žiedų diena. Purenkite dirvožemį, ravėkite, ruoškite žemės mišinius daigams, kuriuose auginsite daigus pavasarį. Grėbstykite lapus. Balinkite vaismedžius. Iš vandentiekio išleiskite vandenį. Remontuokite, valykite, tvarkykite, vėdinkite namus, rūsius ir kitas patalpas. Nepalanki diena sėti, sodinti, laistyti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius