Svarbiausi sodininko darbai gruodį

*Nuskinkite mumijas, jei to nepadarėte lapkritį. Jos ilgai nekabės ant šakų, nukris, todėl ligų užkrato liks po vaismedžiais. Nukratykite ir paskutinius lapus.

*Tikrinkite rudenį pasodintų vaismedžių atramas ir aprišalus. Tai periodiškai darykite nuo gruodžio iki pat pavasario. Stiprus vėjas gali juos sulaužyti ir atlaisvinti raiščius.

*Mindykite pomedžiuose, ypač jaunų vaismedžių, sniegą, jei jis iškris gruodį. Tai darykite ir per atlydį, iškritus šlapiam sniegui. Tada kamienus mažiau apgrauš graužikai.

 

 

 

 

*Mulčio veiksmingumas. Jo papildomai užberkite ant šalčiui jautrius poskiepius turinčių vaismedžių šaknų. Suberkite paskutinius sode sugrėbtus lapus, paskleiskite pjuvenų ar durpių. Jei šąla, o sniego nėra – taip pat pagelbės mulčias. Papildomai po kamienais berkite storesnį (8–10 cm) sausų durpių ar perpuvusio mėšlo sluoksnį.

*Ištepkite vaismedžius miško žvėreliams nepatinkančiu mišiniu. Jis sukietėja jau po valandos, todėl galime būti tikri, kad kamienų neapgrauš zuikiai, stirnos. Jei į šį mišinį įbersite kreidos, baltinimo efektas bus ilgalaikis.

*Reidas rūsyje. Reguliariai tikrinkite vaisių būklę. Išmeskite supuvusius, kad neapkrėstų sveikų, išimkite ir suvartokite įtartinai atrodančius. Stenkitės kuo greičiau suvalgyti rudeninių veislių obuolius, nes jų sandėliavimo laikas po truputį ritasi į pabaigą.

*Jei gausiai pasnigo… Valydami takus meskite sniegą po vaismedžiais ir vaiskrūmiais. Iš karto jį sumindykite. Jei drėgnas sniegas ima kauptis ant šakelių – nupurtykite. Labai svarbu, kad jo nebūtų ant šiais metais skiepytų šakelių.

*Dėmesys braškynui. Jei yra sniego, meskite jo ir į tarpueilius tarp braškių. Jei nesnigo, braškyne padėkite smulkių karklų, drebulių, klevų šakelių. Jų nemėgsta graužikai. Be to, šakelės dar ir sniegą sulaikys ilgėliau.

*Senas juostas gaudykles nuriškite nuo kamienų ir sudeginame. Užriškite naujas.

*Vaismedžiai vazonuose. Jų geriau nepalikite žiemoti balkone. Vazonus gruodžio pradžioje suneškite į vėsų rūsį arba įkaskite į žemę ir iš viršaus pridenkite.

*Kiekvieną kartą skutant bulves košei, dalį drėgnų lupenų galima įmesti į krosnį, kad ji prasivalytų, o likusias reikia džiovinti. Juk džiovintos lupenos – puikus mulčias ir trąšos jauniems vaismedžiams, vaiskrūmiams, ypač serbentams.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 29, penktadienis.
  • Saulė teka 06:58, leidžiasi 19:50.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 06:51
  • Mėnulis Šaulyje 21:51, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 25 d.
  • Almantė, Bertoldas, Helmutas, Manvydas, Narcizas
  • Lietuvos įstojimo į NATO diena. Didysis penktadienis
  • Lapų diena tęsis iki vėlumos. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus. Rinkite ir džiovinkite vaistinius, prieskoninius augalus, dilgėles.
  • Jei noragai kovo mėnesį blizga, tai balandžio mėnesį rūdys.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius