Svyrančiosios pelargonijos nepakenčia užmirkusios žemės

Balkonų puošmenas – svyrančiąsias pelargonijas – vasarą reikia lieti gausiai. Nors didesnę grėsmę joms kelia ne savaitė be vandens, o nuolat užmirkusi žemė. Vandens perteklius turi laisvai nubėgti. Tad jei šias gėles auginate loveliuose, būtinai įrenkite drenažą. Paprasčiausia yra pradurti lovelio dugne esančių išsikišimų viršų. Tada ant skylučių uždėkite keraminių vazonų šukes ar didesnius akmenukus ir apipilkite žvyru (kauburio skersmuo – 6–7 cm).

 

 

Svyrančiosios palergonijos gerai augs tokioje žemėje: universalų durpinį substratą sumaišykite su kompostine ar trąšia daržo žeme lygiomis dalimis. Galite įmaišyti ir ilgo veikimo laiko trąšų „Osmocote“. Vienam litrui substrato jų imama 4–5 g. Jų augalams pakanka apie 3 mėnesius.

Tirpiomis trąšomis („Kemira Kombi”) tręškite kas savaitę (po 10 g trąšų į 10 l vandens) arba kas 14 dienų (po 20 g į 10 l vandens). Geriausias N:P:K santykis yra 2:1:1,5 – kol augalai jauni, 1,5:1:2 – kai žydi.

Dažniausiai šias gėles puola amarai. Jie iščiulpia augalų sultis, dėl to deformuojasi lapai ir žiedai. Laimei, tai lengviausiai naikinamas kenkėjas. Išnyks porą kartų augalą nupurškus insekticidais.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biopon

Šiandien

  • Liepos 3, sekmadienis.
  • Saulė teka 04:48, leidžiasi 21:57.
  • Mėnulis teka 08:52, leidžiasi 00:15.
  • Mėnulis Mergelėje 15:30, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 29 d.
  • Anatolijus, Liaudmina, Liaudminas, Rytis, Rytė, Vaidilas, Vaidilė, Tomas
  • Tarptautinė diena be plastikinių maišelių
  • Šaknų diena. Sėkite, sodinkite virš žemės vaisius auginančias daržoves, braškes, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, persodinkite, jei reikia, kambarines ir balkonines gėles. Dauginkite, persodinkite peržydėjusias gėles, smilginius ir kitus augalus, augusius vazonuose. Sėkite veją. Vėdinkite patalpas. Nepalanku konservuoti, sandėliuoti.
  • Jei akmuo rytą aprasojęs – dieną lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Biopon

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius

baneris