• lapkričio 30 d., Trečiadienis

Tapetų apžvalga. II dalis

Praėjusiame numeryje apžvelgėme tapetų rūšis. Dabar galime rinktis klijus, pasidomėti, kaip tinkamai pasiruošti tapetų klijavimui. Žinoma, svarbūs ir praktiniai patarimai, kaip tinkamai prižiūrėti pasirinktą sienų dangą.

 

 

 

 

Tapetų klijai ir jų rūšys

Nusprendus namų sienas puošti tapetais, svarbu suprasti, jog ne pasirinkta tapetų rūšis, raštas ar spalva yra svarbiausi šiame procese. Svarbiausią vaidmenį atlieka klijai. Klijų pasirinkimas lems, kaip galiausiai atrodys pasirinkta sienų danga. Atsakingai išsirinkus norimus tapetus, taip pat atsakingai būtina išsirinkti ir klijus. Įvertinkite pasirinktų tapetų rūšį, pagrindą, ant kurio bus klijuojami tapetai, atsižvelkite į vidutinę arba dažniausiai vyraujančią patalpos temperatūrą, drėgmės lygį, tiesioginės saulės spindulių patekimą ir kitus panašius faktorius.

Tapetų klijai yra skirstomi į ekonominius ir Premium klasės klijus. Šis skirstymas jokiu būdu nereiškia, jog vieni yra geresni, kiti blogesni. Pagrindinis skirtumas – kaina, kuri priklauso nuo sudedamųjų dalių. Sausi tapetų klijai gali būti gaminami krakmolo, metilo celiuliozės, karboksilo metilceliuliozės pagrindu. Tačiau yra galimybė rinktis dispersinius klijus, kuriuos galima naudoti iš karto, – jų nereikia specialiai ruošti.

Kalbant apie klijų klasių skirstymą, Premium klasės klijai dažniausiai naudojami tuomet, kai planuojama tapetuoti patalpą, kurioje vyrauja didesnė drėgmė, pvz., virtuvė ar vonios kambarys. Šios klasės klijai yra stipresni ir atsparesni drėgmei, todėl sumažėja tikimybė, jog tapetai atšoks nuo sienų. Ekonominės klasės tapetai įprastai yra pigesni dėl sudedamųjų dalių, kurių pagrindas sudarytas iš metilceliuliozės ir krakmolo mišinio. Deja, didelei drėgmei šie klijai nėra atsparūs, kadangi klijų mišinio paruošimui naudojamas vanduo. Tiesa, svarbu paminėti, jog būtina vadovautis kiekvienos rūšies klijų paruošimo bei naudojimo instrukcijomis, kurios nurodytos ant produkto pakuotės: tik tokiu būdu bus išgautas geriausias rezultatas. Kitu atveju, rekomenduotina pasitarti su pardavėju ar konsultantu.

 

Klijus tapetams gaminame patys

Tapetų klijus galima pasigaminti ir patiems iš pačių paprasčiausių produktų, kurių kiekvienas turime savo namuose – tai vanduo, miltai ir krakmolas. Būtent tokius klijus gamino ir naudojo mūsų seneliai bei proseneliai.

Miltų ir krakmolo tapetų klijams pagaminti reikės:

 • 3 l vandens;
 • 1 stiklinės (200 ml) miltų;
 • 2 v. š. bulvių krakmolo.

Gaminimo eiga:

 1. Pastatykite didelį puodą su vandeniu ant ugnies.
 2. Į vandenį, kuris dar nėra užviręs, nuolat maišydami, lėtai suberkite miltus.
 3. Atskirame inde, su trupučiu šalto vandens, išmaišykite krakmolą.
 4. Kai vanduo užverda, nenustoję maišyti, supilkite krakmolo masę ir išjunkite ugnį.
 5. Kai gauta masė atvėsta, nukoškite per kiaurasamtį, tokiu būdu pašalinsite susiformavusius gumulėlius.
 6. Klijai paruošti – metas klijuoti tapetus!

 

Tekstas – Vaidos Klebarytės. Nuotraukos – Unsplash, Pixabay, AGV.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2021 m. kovo mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

 • Lapkričio 30, trečiadienis.
 • Saulė teka 08:17, leidžiasi 15:58.
 • Mėnulis teka 13:42, leidžiasi 23:36.
 • Mėnulis Žuvyse 02:15. Priešpilnis 16:36.
 • Andrėja, Andriejus (Andrius), Dovainė, Saugardas, Saugardė
 • Šv. Andriejaus diena. Saulės grįžtuvių laukimo pradžia. Mažosios Lietuvos prisijungimo prie Didžiosios Lietuvos akto diena
 • Lapų diena. Rekomenduojama augalus laistyti, purkšti, dezinfekuoti. Išleiskite vandenį iš vandentiekio. Apriškite vaismedžius lipniomis juostomis, nupurkškite preparatais nuo ligų ir kenkėjų, balinkite kamienus.
 • Blėstančios anglys prieš gerą orą žaruoja.
SS dienoraštis

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS dienoraštis

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius