Terasos priežiūra ir impregnavimas

Terasa – tikriausiai daugelio pati mylimiausia kiemo vieta šiltuoju metų laiku. Čia leidžiame laiką su draugais, mėgaujamės gurmaniškomis vakarienėmis ar pietumis, uodžiame aplink tvyrančius gėlių ir augalų kvapus, stebimės terasos puošybos elementais ir tiesiog džiaugiamės buvimu lauke. Tačiau terasa prasideda ne nuo kepsninių ir lempučių (nors šie vaizdiniai greitai užsifiksuoja galvoje), o nuo tinkamų lentų terasai ir jų priežiūros.

 

 

 

 

 

Ką reikia žinoti, renkantis lentas terasai?

Renkantis terasines lentas, visada svarbu žinoti, kokiam tikslui bus naudojama terasa.

Jeigu gyventojai yra labai užimti ir neturi laiko namų gerovės kūrimo darbams, o norisi preciziškos tvarkos, tuomet jiems rekomenduojame PWC (medžio bei plastmasės drožlių) terasines lentas. Jų priežiūra paprasta – tereikia nušluoti susikaupusias šiukšles.

Jeigu terasa skirta dažnam naudojimui, pvz., pirtyse, kavinėse ar ofisuose, tuomet siūlome rinktis kietesnio medžio – maumedžio ar tiko medienos – terasines lentas. Tokioms lentoms būdinga labai kieta struktūra, todėl jos yra patvaresnės, ir jų tarnavimo laikas kur kas ilgesnis už kitų terasinių lentų. Be to, tokia mediena atlaiko baldų svorį, nelieka įspaudų ar įdaužų.

Jei terasa skirta tik laisvalaikio praleidimui, ypač kai joje ketinama laiką leisti basomis, rekomenduojame rinktis minkštesnio medžio – eglės, pušies ar kitos rūšies termomedienos terasines lentes. Minėta mediena yra minkšta, malonesnė basai kojai. Tokią medieną taip pat lengviau alyvuoti; atsiradus medienos atplaišoms, jas nesunku pašalinti.

Kodėl reikia impregnuoti-alyvuoti lentas?

Terasines lentas reikia impregnuoti tam, kad jos būtų apsaugotos nuo aplinkos poveikio – saulės, kritulių, taip pat, kad terasos mediena lėčiau dėvėtųsi ir ilgiau tarnautų. Saulės ir kritulių veikiama terasos mediena gali išdegti, paruduoti, suskerdėti ar perdžiūti.

Neimpregnuotos medienos terasa, priklausomai nuo jos naudojimo intensyvumo, gali tarnauti iki 7 metų. Alyvuojant terasos medieną du kartus per metus (keičiantis sezonams, prieš žiemą ir pavasarį), terasa gali tarnauti iki 15–20 metų. Alyvuojant terasą kartą per metus (pavasarį, prieš jos naudojimo pradžią), terasos tarnavimo laikas siekia apie 7–15 metų.

Vis dėlto visada verta įvertinti, kurioje pusėje yra terasa – rytuose, vakaruose ar pietinėje pusėje, ar saulės spinduliai veiks terasą visą dieną, ar tik dalį. Taip pat svarbu, ar terasa įrengta po stogine ir apsaugota nuo aplinkos poveikio, ar ne.

 

Ar visoms lentoms tinka tas pats impregnantas?

Impregnantas-alyva gali tikti kone visoms lentoms. Skirtumas tas, kad kietesnė mediena įgeria mažiau alyvos, minkštesnė – daugiau. Ši aplinkybė gali turėti įtakos medienos apsaugai, tarnavimo laikui ir spalvos išsilaikymo laikotarpiui. PWC lentos nėra impregnuojamos.

Tekstas – Mariaus Mickevičiaus. Nuotraukos – iš asmeninio archyvo.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2022 m. balandžio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius