• birželio 16 d., Pirmadienis

Tinginio sodas. Pasislėpk ir karaliauk

Mūsų sodai vis mažėja, todėl smalsuoliai be vargo mato bet kurią vietą, taigi ir poilsio zoną. O juk nenorite, kad visi pastebėtų, kaip tinginiaujate, tiesa? Tad projektuodami ir tvarkydami aplinką statome užtvaras. Stengiamės, kad jos užimtų nedaug vietos ir liktų užtektinai erdvės augalams, takeliui ir kitiems elementams. Kaip atsiskirti, pasislėpti ir karaliauti? Kokios yra sodų užtvaros?

 

 
Padalink erdvę
 

Sodo dalinimas į funkcines zonas, arba kambarius, yra idealus dizaino pavyzdys įvairovę mėgstantiems žmonėms. Kam to reikia? Šitaip visą sodą susemsite į harmoningą kompozicinę saują ir sujungsite net visiškai vienas į kitą nepanašius jo kampelius.
Įvairios zonos svarbios, įvairios zonos reikalingos. Netgi nedidelis sklypas bus įdomesnis, svarbesnis, jei tinkamai jį suskirstysite. Sutikite, sodas be struktūros vargiai atrodo stilingas ir harmoningas, net jei įvairūs objektai ir augalai parinkti skoningai. O štai dalinimas į funkcinius kambarius atveria daugybę galimybių žmonėms, norintiems turėti originalų sodą. Pavyzdžiui, galima sukurti keletą poilsio zonų: vieta vienam su pagalve, vieta dviem ramiam pašnekesiui, vieta vakaroti su draugais, vieta stebėti žaidžiančius vaikus. Variantus padiktuos jūsų vaizduotė ir piniginės storis. Bet kuriuo atveju jums prireiks įvairiausių užtvarų. Juk sklypą gali aptverti tvora, tačiau jo nesuskaidysi.

 

Birutė Kavaliauskaitė

 

Apie 5 užtvaras poilsio zonai skaitykite žurnalo „Sodo spalvos“ lapkričio numeryje.

 


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 16, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58.
  • Mėnulis teka 00:58, leidžiasi 09:51.
  • Mėnulis Žuvyse 21:08, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Bena, Benas, Benadas, Julita, Jūra, Jūratė, Jūris, Tolmina, Tolminas
  • Žiedų diena tęsis iki vakaro. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius