• spalio 17 d., Ketvirtadienis

Tinkamai skinsi ir laikysi – gardžiai valgysi (I)

Kokybiškos sėklos, gera vasara, daržininko uolumas – veiksniai, lemiantys dosnų derlių rudenį ir garantuojantys gausias gėrybių atsargas kitais metais. O kaip teisingai laikyti agurkų, pomidorų ir moliūginių derlių?

Pomidorai

Svarbu laiku surinkti visus pomidorus. Juos reikėtų skinti jau rugpjūčio mėnesį, kai pasiekia 3/4 tikrojo dydžio, šiek tiek pagelsta ir kai sumažėja šilumos. Nors natūraliai sunokę pomidorai yra skanesni, tačiau nukritus temperatūrai ir susilpnėjus šviesai jie lengviau suserga. Kitas privalumas – nuskynus žalius, likę vaisiai greičiau noksta. Žalius pomidorus dėkite į dėžutes keliais sluoksniais, vienus ant kitų, vaiskočiais į viršų. Kitas variantas – nupjauti kerą prie pat šaknų ir, jį pakabinus viršutine dalimi į apačią kur nors patalpoje, leisti vaisiams sunokti. Tinkama temperatūra – 11–13 ºC.

 

Agurkai

Nelaukite, kol agurkai visiškai užaugs, nuskinkite juos kiek anksčiau. Tai darykite reguliariai, kad geriau augtų likusieji. Agurkai gana ilgai išbūna šaldytuve. Juos taip pat galima laikyti puode ar stiklainyje, gana vėsioje vietoje, pavyzdžiui, prie balkono, kur temperatūra – apie 10 ºC.

 

Moliūginiai

Moliūgus, cukinijas, aguročius, patisonus reikėtų nuimti, kol jie dar nėra visiškai subrendę. Tai lengva patikrinti: jei odelė dar tokia minkšta, kad nykščio nagas į ją sminga, vaisius tinkamas. Sunokę moliūgai, cukinijos pasidaro kieti. Vaisius nulaužkite kartu su vaiskočiais, prieš tai kelis kartus pasukioję į priešingas puses (arba nupjaukite peiliu). Kai jie užsimezga, likusius žiedus nuskabykite – bus tvirtesni ir greičiau sunoks. Laikykite juos sausoje, vėsioje vietoje vaiskočiais į viršų. Geriausia, kad vaisiai neliestų vieno kito.

Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
download udemy paid course for free
download lenevo firmware
Premium WordPress Themes Download

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Spalio 17, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 07:52, leidžiasi 18:16.
  • Mėnulis teka 20:07, leidžiasi 11:30.
  • Mėnulis Dvyniuose 05:29, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis spalio 14 d.
  • Gytė, Ignacas, Kintautas, Marijonas.
  • Tarptautinė kovos prieš skurdą diena. Tarptautinė kredito unijų diena.
  • Žiedų diena. Genėkite krūmus. Džiovinkite vaistažoles. Imkite ir džiovinkite derlių. Valykite rūsius, langus. Naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas, tvartus, klokite grindų plyteles. Nereikėtų laistyti, ruošti malkų.
  • Jeigu rudenį lauke karvės pėda pilna vandens, kitais metais lauk gero derliaus.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar žinote, kad šioje svetainėje galima užsisakyti elektronines žurnalų „Sodo spalvos“ ir „Mano sodyba“ versijas?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus