• gegužės 25 d., Pirmadienis

Tinkamai skinsi ir laikysi – gardžiai valgysi (I)

Kokybiškos sėklos, gera vasara, daržininko uolumas – veiksniai, lemiantys dosnų derlių rudenį ir garantuojantys gausias gėrybių atsargas kitais metais. O kaip teisingai laikyti agurkų, pomidorų ir moliūginių derlių?

Pomidorai

Svarbu laiku surinkti visus pomidorus. Juos reikėtų skinti jau rugpjūčio mėnesį, kai pasiekia 3/4 tikrojo dydžio, šiek tiek pagelsta ir kai sumažėja šilumos. Nors natūraliai sunokę pomidorai yra skanesni, tačiau nukritus temperatūrai ir susilpnėjus šviesai jie lengviau suserga. Kitas privalumas – nuskynus žalius, likę vaisiai greičiau noksta. Žalius pomidorus dėkite į dėžutes keliais sluoksniais, vienus ant kitų, vaiskočiais į viršų. Kitas variantas – nupjauti kerą prie pat šaknų ir, jį pakabinus viršutine dalimi į apačią kur nors patalpoje, leisti vaisiams sunokti. Tinkama temperatūra – 11–13 ºC.

 

Agurkai

Nelaukite, kol agurkai visiškai užaugs, nuskinkite juos kiek anksčiau. Tai darykite reguliariai, kad geriau augtų likusieji. Agurkai gana ilgai išbūna šaldytuve. Juos taip pat galima laikyti puode ar stiklainyje, gana vėsioje vietoje, pavyzdžiui, prie balkono, kur temperatūra – apie 10 ºC.

 

Moliūginiai

Moliūgus, cukinijas, aguročius, patisonus reikėtų nuimti, kol jie dar nėra visiškai subrendę. Tai lengva patikrinti: jei odelė dar tokia minkšta, kad nykščio nagas į ją sminga, vaisius tinkamas. Sunokę moliūgai, cukinijos pasidaro kieti. Vaisius nulaužkite kartu su vaiskočiais, prieš tai kelis kartus pasukioję į priešingas puses (arba nupjaukite peiliu). Kai jie užsimezga, likusius žiedus nuskabykite – bus tvirtesni ir greičiau sunoks. Laikykite juos sausoje, vėsioje vietoje vaiskočiais į viršų. Geriausia, kad vaisiai neliestų vieno kito.


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
Biolan

Sekite mus

Šiandien

  • Gegužės 25, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:57, leidžiasi 21:35.
  • Mėnulis teka 06:45, leidžiasi .
  • Mėnulis Vėžyje 02:09, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 22 d.
  • Alvyda, Almantas, Danutė.
  • Tarptautinė dingusių vaikų diena. Tarptautinė Afrikos diena. Europinė kaimynų diena.
  • Lapų diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite lapines daržoves (salierus, mangoldus, špinatus, salotas ir kt.), gėles, persodinkite. Sėkite, pjaukite veją. Laistykite kambarinius augalus. Tvarkykite sodą, aplinką. Rinkite vaistinių augalų lapus, stiebus.
  • Jei gegužė šlapia ir vakarai rasoti – ruduo bus šieno turtingas.
baseinai fontanai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Apie kokių augalų auginimą informacijos pasigendate / norėtumėte sužinoti daugiau?

Įvykių kalendorius