Tobulų formų balerina Kristina Tarasevičiūtė atskleidžia savo mitybos įpročius
„Rytą pradedu stikline vandens ir kava su pienu. Apie vidurdienį susivilioju nedideliu užkandžiu, o pirmasis sotus valgis būna apie 14 val.: tada gaminuosi pietus arba, skubėdama į tolimesnius darbus, užbėgu į valgyklą. Pietums paprastai renkuosi makaronus, cepelinus ar patiekalus su mėsa. Tuomet seka pavakariai, kurių metu valgau viską, ko tik norisi: neretai tai būna nelabai sveikas maistas, gardėsiai, – pasakojo balerina. – Vakarienės laikas, jos kiekis ir turinys priklauso nuo to, ar vakare yra repeticija, spektaklis, o gal vakaras – laisvas. Jei vakaras neužimtas, dažniausiai valgau, ką tik sugalvoju.“
K. Tarasevičiūtės teigimu, pagrindinis jos mitybos principas – nepersivalgyti bei išlaikyti balansą tarp gaunamo energijos kiekio ir fizinės veiklos. Nors per dieną suvartojami patiekalai pasižymi aukštu kaloringumu, tai leidžia nepritrūkti energijos šokant.
Paklausta apie mitybos pokyčius žiemą bei vasarą, žinoma moteris pasakojo, kad vasarą paplūdimyje jai nėra geresnio užkandžio nei moliūgų sėklos – paragavusi vienos, nebegali sustoti iki išgliaudo visą pakelį.
„Vasarą natūraliai norisi vandeningo, gaivaus, lengvo maisto, o žiemą renkuosi riebesnius produktus – lašiniai su duona ir agurkėliu yra dažna vakarienė. Tačiau jei žinau, kad laukia didelis krūvis, tiek žiemą, tiek vasarą leidžiu sau paskanauti riebesnių valgių ir puikaus energijos šaltinio – riešutų. Riešutai man yra svarbi valgiaraščio dalis, suteikianti ilgalaikės energijos, užtikrinanti kokybišką darbą, budrumą, nuovokumą. Tiesa, valgau tik lazdyno bei anakardžių riešutus“, – sakė žinoma moteris.
K. Tarasevičiūtė neabejoja, kad stresas yra baisiausia šių laikų liga, gebanti visiškai suėsti žmogų. Nugaros, klubų skausmai, praplikimas, trapūs kaulai, melsva odos spalva, nutukimas… Visa tai – streso padariniai.
„Gerbkite save ir savo gyvenimą, nepasiduokite stresui ir neleiskite, kad kiti išmuštų jus iš vėžių, – pabrėžė balerina. – Taip pat linkiu išmokti labiau klausytis savo organizmo, tenkinti jo poreikius (neturiu omeny maisto gausos): pavyzdžiui, pajutus alkį, kartais pakanka išgerti vandens: neretai paaiškėja, jog organizmas buvo tiesiog ištroškęs. Galiausiai, jei suvokiate, kad esamoje situacijoje nieko pakeisti negalite, pakeiskite požiūrį ir gyventi bei atlikti tuos pačius darbus taps lengviau. Apgaukite save, nes kas daugiau belieka?“.
Šviesios arba tamsios itališkos duonelės riekės,
Šaukšto ožkos sūrio,
Lazdyno (ar kitų mėgstamų) riešutų,
Skysto medaus,
Kelių baziliko lapelių.
Duonelę lengvai paskrudinti, o riešutus – šiek tiek pakepinti sausoje keptuvėje. Duonelę aptepti sūriu, apiberti riešutais, įsmeigti kelis baziliko lapelius ir apšlakstyti medumi.