TOP12 gražių ir naudingų augalų jūsų daržui

 Kvapusis bazilikas (Ocimum basilicum). Yra daug veislių, besiskiriančių aromatu ir lapų spalva. Tai labai dekoratyvūs, vertingi prieskoniniai vienmečiai augalai.

Vaistinė agurklė (Borago officinalis) – vienmetis žolinis augalas, kvepiantis agurkais. Gražūs mėlyni žiedeliai tiesiog užburia.

Paprastasis raudonėlis (Origanum vulgare) – maloniai kvepiantis augalas, kurio aromatas sustiprėja saulėtu oru. Jis žydi ilgai. Raudonėlį galima vartoti raugiant grybus ir agurkus. Šiuo prieskoniu pagardinama mėsa ir padažai.

Vaistinė juozažolė (Hyssopus officinalis). Šio augalo žiedeliai būna balti, žydri ir rožiniai. Juo pagardinami mėsos, žuvies, bulvių, pupelių patiekalai. Be to, juozažolės dedama į raugiamus agurkus ir pomidorus.

 

 

 

 

 

Vaistinė medetka (Calendula offcinalis) dezinfekuoja dirvą, apsaugo augalus nuo grybelinių ligų, naikina mikrobus.

Paprastosios katžolės (Nepeta cataria) žiedai būna baltos, rožinės, mėlynos ir alyvinės spalvos. Dekoratyvūs ir pilkšvai žali lapai. Šiuos augalus galima naudoti apvadams.

Raudonoji monarda (Monarda didyma). Yra veislių, žydinčių ne tik raudona, bet ir bordine, rožine spalvomis. Augalas turi specifinį skonį, tad vartokite nedideliais kiekiais. Tinka mėsai, arbatai aromatizuoti.

Pipirinė mėta (Mentha x piperita) vartojama kaip prieskonis sriuboms, padažams, salotoms, bet dažniausiai verdama arbata. Jos skonis aštrokas, maloniai šaldantis, gaivus.

Didžioji nasturtė (Tropaeolum majus). Švieži lapai, žiedai ir nesubrendusios sėklos tinka salotoms ir mėsos patiekalams pagardinti.

 

Krūminė perilė (Perilla frutescens) turi purpurinius lapus. Ji šiek tiek kvepia cinamonu. Jaunų lapų dedama į salotas, verdama arbata.

Čiobrelių (Thymus) dedama į mėsos, žuvies ir grybų patiekalus, marinatus ir sūrymus. Be to, plikoma gardi arbata.

Laiškinis česnakas (Allium schoenoprasum) šviesiai alyviniais žiedais apsipila balandžio–gegužės mėnesiais ir tuo metu atrodo dekoratyviausiai. Baigiančių nužydėti augalų anžeminę dalį nupjaukite – jie atželia ir žaliuoja iki spalio pabaigos.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius