• lapkričio 28 d., Sekmadienis

TOP12 gražių ir naudingų augalų jūsų daržui

 Kvapusis bazilikas (Ocimum basilicum). Yra daug veislių, besiskiriančių aromatu ir lapų spalva. Tai labai dekoratyvūs, vertingi prieskoniniai vienmečiai augalai.

Vaistinė agurklė (Borago officinalis) – vienmetis žolinis augalas, kvepiantis agurkais. Gražūs mėlyni žiedeliai tiesiog užburia.

Paprastasis raudonėlis (Origanum vulgare) – maloniai kvepiantis augalas, kurio aromatas sustiprėja saulėtu oru. Jis žydi ilgai. Raudonėlį galima vartoti raugiant grybus ir agurkus. Šiuo prieskoniu pagardinama mėsa ir padažai.

Vaistinė juozažolė (Hyssopus officinalis). Šio augalo žiedeliai būna balti, žydri ir rožiniai. Juo pagardinami mėsos, žuvies, bulvių, pupelių patiekalai. Be to, juozažolės dedama į raugiamus agurkus ir pomidorus.

 

 

 

 

 

Vaistinė medetka (Calendula offcinalis) dezinfekuoja dirvą, apsaugo augalus nuo grybelinių ligų, naikina mikrobus.

Paprastosios katžolės (Nepeta cataria) žiedai būna baltos, rožinės, mėlynos ir alyvinės spalvos. Dekoratyvūs ir pilkšvai žali lapai. Šiuos augalus galima naudoti apvadams.

Raudonoji monarda (Monarda didyma). Yra veislių, žydinčių ne tik raudona, bet ir bordine, rožine spalvomis. Augalas turi specifinį skonį, tad vartokite nedideliais kiekiais. Tinka mėsai, arbatai aromatizuoti.

Pipirinė mėta (Mentha x piperita) vartojama kaip prieskonis sriuboms, padažams, salotoms, bet dažniausiai verdama arbata. Jos skonis aštrokas, maloniai šaldantis, gaivus.

Didžioji nasturtė (Tropaeolum majus). Švieži lapai, žiedai ir nesubrendusios sėklos tinka salotoms ir mėsos patiekalams pagardinti.

 

Krūminė perilė (Perilla frutescens) turi purpurinius lapus. Ji šiek tiek kvepia cinamonu. Jaunų lapų dedama į salotas, verdama arbata.

Čiobrelių (Thymus) dedama į mėsos, žuvies ir grybų patiekalus, marinatus ir sūrymus. Be to, plikoma gardi arbata.

Laiškinis česnakas (Allium schoenoprasum) šviesiai alyviniais žiedais apsipila balandžio–gegužės mėnesiais ir tuo metu atrodo dekoratyviausiai. Baigiančių nužydėti augalų anžeminę dalį nupjaukite – jie atželia ir žaliuoja iki spalio pabaigos.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Lapkričio 28, sekmadienis.
  • Saulė teka 08:13, leidžiasi 16:00.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 14:05.
  • Mėnulis Mergelėje, dylantis, IV ketvirtis. Delčia lapkričio 27 d.
  • Egmontas, Eidenė, Eidenis, Rimgaudė, Rimgaudas, Rufas, Steponas, Vakarė, Jokūbas
  • Advento pradžia
  • Šaknų diena. Jei pašąlo, galima sėti morkas, burokus, pastarnokus, krapus, petražoles, pamulčiuokite. Grėbkite lapus. Kraukite komposto krūvas, vežkite ir kratykite mėšlą. Baltinkite medžius, mulčiuokite augalus, pridenkite raganes, rožes ir kitus sodo lepūnėlius. Išleiskite vandenį. Persodinkite kambarinius augalus. Sodinkite medžius, krūmus, gyvatvores, persodinkite senus medžius. Galima raugti kopūstus. Nerekomenduojama konservuoti, virti uogienių, sandėliuoti derliaus.
  • Jei ugnelė krosnyje cypia – bus vėjas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ką naudosite dengti augalams žiemai?

Įvykių kalendorius