• liepos 9 d., Ketvirtadienis

Tradeskantės: kur sodinti, kaip prižiūrėti?

Tradeskantės – vienos nereikliausių sodo gėlių, ilgai augančios vienoje vietoje. Jos be paliovos žydi 2–3 mėnesius. Tik niekada aplink nepamatysite pribyrėjusių peržydėjusių žiedelių žiedlapių. Vakarop jie susisuka ir tiesiog sunyksta ant augalų. Šalia pumpurų užsimezga mažos žalios sėklų dėžutės.

*Tradeskantės mėgsta lengvą, humusingą, apydrėgnę, bet gerai vandenį praleidžiančią dirvą. Ji turi būti silpnai rūgšti. Vis dėlto geriau sunkesnė ir drėgnesnė dirva nei sausi smėlynai.

*Vienoje vietoje tradeskantės gali augti ilgai. Kereliai didėja, bet išlieka kompaktiški, neišplinta tarp kitų gėlių. Kas 4–6 metus juos reikėtų iškasti, padalyti į 3–5 dalis. Atjauninti augalai gausiau žydi, dailiau sulapoja. Tinkamiausias laikas persodinti – pavasaris, kai pradeda augti jauni daigeliai.

*Atsižvelgiant į veislę ir amžių, tradeskantės pavasarį gali pabusti vėliau nei kitos gėlės. Tad neskubėkite sukasti plotelio, kuriame jos auga. Jei jaunus daigelius pakando šalnos, taip pat nenusiminkite. Po 2–3 savaičių pažeidimų neliks nė žymės.

*Vėliau pavasarį ir vasarą augančias tradeskantes reikėtų patręšti 2–3 kartus. Tik venkite organinių ir mineralinių azotinių trąšų pertekliaus. Nuo to stiebai ir lapai būna vešlesni, bet kereliai tampa trapūs, išvirsta į šalis.

*Nukirpus anksti peržydėjusių tradeskančių stiebus, rudenį galima sulaukti antro žydėjimo.

*Rugpjūčio mėnesį persodintos tradeskantės taip pat puikiai prigyja, bet jas reikia nukirpti perpus ir pasodinus dvi savaites gausiai laistyti.

*Retą veislę galima dauginti vasarą stiebo auginiais su 2–3 tarpubambliais. Auginiai  nesunkiai įsišaknija vandenyje arba drėgname substrate.

*Pasėtos sėklos sudygsta, bet užaugę sėjinukai neišlaiko veislės savybių. Jie gali būti įvairiausi – tai priklauso nuo to, kiek ir kokių tradeskančių auginate sode. Jei norite eksperimentuoti, stebėkite ir atrinkite augalus skirtingų spalvų žiedeliais, skirtingo aukščio ir tankumo kereliais.

*Tradeskantės puikiai žiemoja nepridengtos. Po stiprių šalnų užtenka nukirpti stiebus. Nebūtina, bet rekomenduojama jas žiemai pamulčiuoti nestoru durpių sluoksneliu. Tada pavasarį bus lengviau supurenti dirvos paviršių, yrantis mulčias virs pirmosiomis trąšomis.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita

Šiandien

  • Liepos 9, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:55, leidžiasi 21:53.
  • Mėnulis teka 00:02, leidžiasi 09:27.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 5 d.
  • Algirdas, Algirdė, Veronika, Leonardas
  • Lapų diena. Palanku laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles (jei norite, kad augtų lėtai), šakniavaisines daržoves, ravėti. Tręškite vejų augalus, kad jie žaliuotų ir būtų vešlūs. Netinkama diena krauti šieną, imti derlių, sandėliuoti, konservuoti.
  • Liepos saulė dar nė vieno valstiečio nuo žemės nenuvarė, lietus gi dažnai iš jų duoną atėmė ir su maišu į svetimus kraštus elgetauti išvarė, – sako suomiai.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Iš kokio medžio medienos pagaminti plautai Jūsų pirtyje?

Įvykių kalendorius