• lapkričio 12 d., Antradienis

Tradeskantės: kur sodinti, kaip prižiūrėti?

Tradeskantės – vienos nereikliausių sodo gėlių, ilgai augančios vienoje vietoje. Jos be paliovos žydi 2–3 mėnesius. Tik niekada aplink nepamatysite pribyrėjusių peržydėjusių žiedelių žiedlapių. Vakarop jie susisuka ir tiesiog sunyksta ant augalų. Šalia pumpurų užsimezga mažos žalios sėklų dėžutės.

*Tradeskantės mėgsta lengvą, humusingą, apydrėgnę, bet gerai vandenį praleidžiančią dirvą. Ji turi būti silpnai rūgšti. Vis dėlto geriau sunkesnė ir drėgnesnė dirva nei sausi smėlynai.

*Vienoje vietoje tradeskantės gali augti ilgai. Kereliai didėja, bet išlieka kompaktiški, neišplinta tarp kitų gėlių. Kas 4–6 metus juos reikėtų iškasti, padalyti į 3–5 dalis. Atjauninti augalai gausiau žydi, dailiau sulapoja. Tinkamiausias laikas persodinti – pavasaris, kai pradeda augti jauni daigeliai.

*Atsižvelgiant į veislę ir amžių, tradeskantės pavasarį gali pabusti vėliau nei kitos gėlės. Tad neskubėkite sukasti plotelio, kuriame jos auga. Jei jaunus daigelius pakando šalnos, taip pat nenusiminkite. Po 2–3 savaičių pažeidimų neliks nė žymės.

*Vėliau pavasarį ir vasarą augančias tradeskantes reikėtų patręšti 2–3 kartus. Tik venkite organinių ir mineralinių azotinių trąšų pertekliaus. Nuo to stiebai ir lapai būna vešlesni, bet kereliai tampa trapūs, išvirsta į šalis.

*Nukirpus anksti peržydėjusių tradeskančių stiebus, rudenį galima sulaukti antro žydėjimo.

*Rugpjūčio mėnesį persodintos tradeskantės taip pat puikiai prigyja, bet jas reikia nukirpti perpus ir pasodinus dvi savaites gausiai laistyti.

*Retą veislę galima dauginti vasarą stiebo auginiais su 2–3 tarpubambliais. Auginiai  nesunkiai įsišaknija vandenyje arba drėgname substrate.

*Pasėtos sėklos sudygsta, bet užaugę sėjinukai neišlaiko veislės savybių. Jie gali būti įvairiausi – tai priklauso nuo to, kiek ir kokių tradeskančių auginate sode. Jei norite eksperimentuoti, stebėkite ir atrinkite augalus skirtingų spalvų žiedeliais, skirtingo aukščio ir tankumo kereliais.

*Tradeskantės puikiai žiemoja nepridengtos. Po stiprių šalnų užtenka nukirpti stiebus. Nebūtina, bet rekomenduojama jas žiemai pamulčiuoti nestoru durpių sluoksneliu. Tada pavasarį bus lengviau supurenti dirvos paviršių, yrantis mulčias virs pirmosiomis trąšomis.

Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
udemy free download
download micromax firmware
Download WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Lapkričio 12, antradienis.
  • Saulė teka 07:44, leidžiasi 16:22.
  • Mėnulis teka 12:14, leidžiasi 20:01.
  • Mėnulis Ožiaragyje, pilnėjantis, I ketvirtis.
  • Alvilė, Kristinas, Renata, Teodoras
  • Šaknų diena. Konservuokite, sandėliuokite prieskonines daržoves. Jei neįšalo žemė, prisikaskite krienų. Jei jų prisirinkote daugiau, dalį suvartokite iškart, o kitus sudėkite į dėžutę ir užpilkite drėgnu smėliu. Užkamšykite rūsio vėdinamąsias angas, kad į vidų neprilįstų pelių ar kitų graužikų.
  • Jei lapkritis su sniegu, tai vasara su vaisiais ir šienu.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar jau uždengėte sodo augalus žiemai?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus