• rugsėjo 21 d., Šeštadienis

Tradeskantės: kur sodinti, kaip prižiūrėti?

Tradeskantės – vienos nereikliausių sodo gėlių, ilgai augančios vienoje vietoje. Jos be paliovos žydi 2–3 mėnesius. Tik niekada aplink nepamatysite pribyrėjusių peržydėjusių žiedelių žiedlapių. Vakarop jie susisuka ir tiesiog sunyksta ant augalų. Šalia pumpurų užsimezga mažos žalios sėklų dėžutės.

*Tradeskantės mėgsta lengvą, humusingą, apydrėgnę, bet gerai vandenį praleidžiančią dirvą. Ji turi būti silpnai rūgšti. Vis dėlto geriau sunkesnė ir drėgnesnė dirva nei sausi smėlynai.

*Vienoje vietoje tradeskantės gali augti ilgai. Kereliai didėja, bet išlieka kompaktiški, neišplinta tarp kitų gėlių. Kas 4–6 metus juos reikėtų iškasti, padalyti į 3–5 dalis. Atjauninti augalai gausiau žydi, dailiau sulapoja. Tinkamiausias laikas persodinti – pavasaris, kai pradeda augti jauni daigeliai.

*Atsižvelgiant į veislę ir amžių, tradeskantės pavasarį gali pabusti vėliau nei kitos gėlės. Tad neskubėkite sukasti plotelio, kuriame jos auga. Jei jaunus daigelius pakando šalnos, taip pat nenusiminkite. Po 2–3 savaičių pažeidimų neliks nė žymės.

*Vėliau pavasarį ir vasarą augančias tradeskantes reikėtų patręšti 2–3 kartus. Tik venkite organinių ir mineralinių azotinių trąšų pertekliaus. Nuo to stiebai ir lapai būna vešlesni, bet kereliai tampa trapūs, išvirsta į šalis.

*Nukirpus anksti peržydėjusių tradeskančių stiebus, rudenį galima sulaukti antro žydėjimo.

*Rugpjūčio mėnesį persodintos tradeskantės taip pat puikiai prigyja, bet jas reikia nukirpti perpus ir pasodinus dvi savaites gausiai laistyti.

*Retą veislę galima dauginti vasarą stiebo auginiais su 2–3 tarpubambliais. Auginiai  nesunkiai įsišaknija vandenyje arba drėgname substrate.

*Pasėtos sėklos sudygsta, bet užaugę sėjinukai neišlaiko veislės savybių. Jie gali būti įvairiausi – tai priklauso nuo to, kiek ir kokių tradeskančių auginate sode. Jei norite eksperimentuoti, stebėkite ir atrinkite augalus skirtingų spalvų žiedeliais, skirtingo aukščio ir tankumo kereliais.

*Tradeskantės puikiai žiemoja nepridengtos. Po stiprių šalnų užtenka nukirpti stiebus. Nebūtina, bet rekomenduojama jas žiemai pamulčiuoti nestoru durpių sluoksneliu. Tada pavasarį bus lengviau supurenti dirvos paviršių, yrantis mulčias virs pirmosiomis trąšomis.

Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download intex firmware
Download WordPress Themes Free

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugsėjo 21, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:02, leidžiasi 19:20.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 14:49.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 14 d.
  • Matas, Mantvilas, Nijolė, Viskintė
  • Šv. Matas, Alutinis. Bobų vasara. Tarptautinė taikos diena. Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Miškininko diena.
  • Žiedų diena. Genėkite krūmus. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Džiovinkite vaistažoles, darykite gydomąsias pagalves. Imkite ir džiovinkite derlių. Valykite rūsius, langus, naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas, tvartus, klokite grindų plyteles. Nereikėtų laistyti, ruošti malkų.
  • Kai rudens dieną vorsiūliai visur laukus apdraiko – lauk rytoj giedros.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus