• rugpjūčio 4 d., Trečiadienis

Trumpai apie burokėlių auginimą

Daugelio daržuose pūpso raudonieji burokėliai, vėliau keliaujantys į sriubas, salotas, troškinius ir, žinoma, žiemos atsargų buveinę. O ar visi žinome, kokios yra burokėlių auginimo rekomendacijos?

 

 

* Burokėliams reikia trąšios, humusingos, purios, gerai įdirbtos dirvos. Šviežias mėšlas burokėliams netinka.

* Šios daržovės nepakenčia rūgščių dirvų, tad įtarus netinkamą pH, rudenį pabarstykite gesintų kalkių, dolomitmilčių.

* Burokėliai geriau augs pelenais pabarstytoje žemėje (1,5–2 kg/m2). Tai – mikroelementų (mangano, vario, magnio) šaltinis.

* Geriausi priešsėliai – kopūstai, pomidorai, agurkai.

* Burokėliams parinkite šviesią, saulėtą vietą. Šešėlyje šakniavaisiai neįgaus veislei būdingos spalvos.

* Sėti rekomenduojama ne anksčiau nei sužaliavus ievai – tada dirva jau pakankamai įšilusi. Darbus paskubinę, rizikuojame sulaukti žyduolių – nuo to nukenčia šakniavaisių skonis. Kita bėda – vėlyvos pavasario šalnos. Daigeliai pašąla temperatūrai dirvos paviršiuje nukritus iki –4 °C.

* Jei dirva sausa, geriau sėti sausas sėklas. Mirkytos sėklos sudygsta greičiau, bet tik beriamos į drėgną dirvožemį.

* Sodinimo gylis – 2,5–3 cm, tarpueilių plotis – 30–45 cm, atstumai tarp augalų – 7–8 cm.

* Rodos, pati gamta pasirūpino, kad burokėlių sėklų nereiktų dražuoti ir būtų lengviau jas sėti po vieną. Tik nedaugelis žino, kad tame kamuolėlyje gali būti ne viena, o dvi, kartais – ir daugiau sėklų. Štai priežastis, dėl ko tvarkingai, rekomenduojamais atstumais į žemę sukaišioję po vieną „sėklą“, kai kuriose vietose sulaukiame net kelių daigelių. Visiems krūvoje bus per ankšta, tad imkimės retinimo. Išrovę, daigelius galime į tuščias vietas pasodinti arba pietums suvartoti.

* Patręštos daržovės užaugins didesnį derlių. Galima tręšti granuliuotomis kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis, barstant jas aplink augalus.

* Burokėliai labiau reiklūs drėgmei nei morkos. Karštomis dienomis nugeibsta lapai – tai akivaizdus požymis, kad metas palaistyti. Dėl netolygaus drėkinimo pablogėja skonis, perpjovus nutįsta „barzdos“, šakniavaisiuose gali atsirasti tuštumų – tokie burokėliai netinkami ilgam laikymui.

* Burokėliams svarbu retinimas, ravėjimas, dirvos purenimas, šiluma, šviesa, drėgmė, apkaupimas – viskas, kuo juos gali pamaloninti rūpestingas daržininkas.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
helso

Šiandien

  • Rugpjūčio 4 d., trečiadienis
  • Saulė teka 05:35, leidžiasi 21:14
  • Mėnulis teka 01:04, leidžiasi 18:57
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, IV ketvirtis. Delčia liepos 31 d.
  • Domantas, Domas, Gerimantas, Irta, Milgedė, Milgedas, Dominykas, Dominyka
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite žydinčius, peržydėjusius augalus, chrizantemas, kitas žydinčias gėles. Naikinkite kenkėjus. Ruoškite vaistinių žolių pagalves. Grėbkite šieną. Imkite ir džiovinkite derlių ilgam laikymui.. Džiovinkite vaistažoles. Naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip laistote daržus?

Įvykių kalendorius