• gegužės 29 d., Penktadienis

Trumpai apie pilnavidurių viendienių priežiūrą

* Viendienės – nereiklios ir ištvermingos gėlės. Galioja taisyklė: geresnės sąlygos – gražesni ir gausesni žiedai. O pilnavidures viendienes reikėtų palepinti labiau už kitas.
* Pavasarį parduotuvėje įsigytas nesudygusias viendienių šaknis vėsioje vietoje galima laikyti 1–2 savaites. Kad neperdžiūtų, patarčiau jas iš karto išimti iš pakuotės, suvynioti į drėgnas samanas ir augimo padėtyje įstatyti į kokį nors vazonėlį arba dėžutę.

* Laikant šiltoje aplinkoje, viendienių šaknys pradeda dygti. Kartais ir parduotuvėje jų randame kreivai sudygusių. Bet kokias sudygusias gėles nieko nelaukiant reikia sodinti į vazonus. Jei daigas kreivas (šaknys pakuotėje gulėjo ant šono), pasodinkite jį šiek tiek įstrižai.
* Vazonuose viendienes laikykite nelabai šiltoje, šviesioje vietoje. Svarbiausia, kad jos būtų apsaugotos nuo šalnų. Gegužės pabaigoje atsargiai persodinkite į nuolatinę vietą gėlyne.
* Pilnavidurėms viendienėms reikia gan derlingos žemės ir atviros, saulėtos vietos. Jų žiedų grožis labai priklauso nuo auginimo sąlygų.
* Pirmaisiais metais parduotuvėje pirktos viendienės ne visada pražysta. Kraunamus žiedus netgi geriau yra išskinti, kad augalai labiau sutvirtėtų. Juk jie buvo iškasti, padalinti po vieną ir ilgai laikomi pakuotėse – po tokio streso turi atsigauti.
* Pirmą kartą pilnavidurės viendienės gali pražysti paprastais žiedais. Neskubėkite nusivilti ir kaltinti pardavėjų! Pirma, paprasti žiedai rodo kerų silpnumą – juk jie dar nepakankamai suvešėję. Antra, kai kurios veislės turi dalį nepilnavidurių žiedų. Kuo geresnės sąlygos – tuo jų mažiau. Praeis dar metai, ir viendienės atsiskleis visu grožiu.
* Tręšti viendienes reikėtų 2–3 kartus per metus: pirmą – anksti pavasarį, tvarkant gėlyną ir purenant po žiemos žemę, antrą – prieš žydėjimą (birželio pradžioje). Po žydėjimo, išpjovus žiedynkočius, verta jas patręšti dar kartą rudeninių trąšų mišiniu.
* Vienoje vietoje viendienės auga 5–10 metų, atsižvelgiant į veislės augumą ir priežiūrą. Kai keras sutankėja, pasidaro per didelis, prastėja žiedai – laikas persodinti ir išskirstyti. Atžalas nuo motininio kero galima atskirti pavasarį arba vasaros pabaigoje.
* Viendienės gan ištvermingos žiemą, bet plonas durpių sluoksnelis padeda geriau peržiemoti jaunoms atžaloms.

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
Biolan

Sekite mus

Šiandien

  • Gegužės 29, penktadienis.
  • Saulė teka 04:52, leidžiasi 21:41.
  • Mėnulis teka 11:20, leidžiasi 02:25.
  • Mėnulis Mergelėje 14:40, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 22 d.
  • Algedas, Erdvilė, Mažrimas, Magdalena, Magdė
  • Tarptautinė Jungtinių Tautų taikos saugotojų diena. Vyrų diena.
  • Šaknų diena. Sėkite, sodinkite daržoves, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, veją, dauginkite krūmus atlankomis. Persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Skiepykite. Netinkama diena sėti ir sodinti salotas, genėti gyvatvores, tręšti.
baseinai fontanai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Apie kokių augalų auginimą informacijos pasigendate / norėtumėte sužinoti daugiau?

Įvykių kalendorius