• liepos 22 d., Pirmadienis

Trumpai apie pilnavidurių viendienių priežiūrą

* Viendienės – nereiklios ir ištvermingos gėlės. Galioja taisyklė: geresnės sąlygos – gražesni ir gausesni žiedai. O pilnavidures viendienes reikėtų palepinti labiau už kitas.
* Pavasarį parduotuvėje įsigytas nesudygusias viendienių šaknis vėsioje vietoje galima laikyti 1–2 savaites. Kad neperdžiūtų, patarčiau jas iš karto išimti iš pakuotės, suvynioti į drėgnas samanas ir augimo padėtyje įstatyti į kokį nors vazonėlį arba dėžutę.

* Laikant šiltoje aplinkoje, viendienių šaknys pradeda dygti. Kartais ir parduotuvėje jų randame kreivai sudygusių. Bet kokias sudygusias gėles nieko nelaukiant reikia sodinti į vazonus. Jei daigas kreivas (šaknys pakuotėje gulėjo ant šono), pasodinkite jį šiek tiek įstrižai.
* Vazonuose viendienes laikykite nelabai šiltoje, šviesioje vietoje. Svarbiausia, kad jos būtų apsaugotos nuo šalnų. Gegužės pabaigoje atsargiai persodinkite į nuolatinę vietą gėlyne.
* Pilnavidurėms viendienėms reikia gan derlingos žemės ir atviros, saulėtos vietos. Jų žiedų grožis labai priklauso nuo auginimo sąlygų.
* Pirmaisiais metais parduotuvėje pirktos viendienės ne visada pražysta. Kraunamus žiedus netgi geriau yra išskinti, kad augalai labiau sutvirtėtų. Juk jie buvo iškasti, padalinti po vieną ir ilgai laikomi pakuotėse – po tokio streso turi atsigauti.
* Pirmą kartą pilnavidurės viendienės gali pražysti paprastais žiedais. Neskubėkite nusivilti ir kaltinti pardavėjų! Pirma, paprasti žiedai rodo kerų silpnumą – juk jie dar nepakankamai suvešėję. Antra, kai kurios veislės turi dalį nepilnavidurių žiedų. Kuo geresnės sąlygos – tuo jų mažiau. Praeis dar metai, ir viendienės atsiskleis visu grožiu.
* Tręšti viendienes reikėtų 2–3 kartus per metus: pirmą – anksti pavasarį, tvarkant gėlyną ir purenant po žiemos žemę, antrą – prieš žydėjimą (birželio pradžioje). Po žydėjimo, išpjovus žiedynkočius, verta jas patręšti dar kartą rudeninių trąšų mišiniu.
* Vienoje vietoje viendienės auga 5–10 metų, atsižvelgiant į veislės augumą ir priežiūrą. Kai keras sutankėja, pasidaro per didelis, prastėja žiedai – laikas persodinti ir išskirstyti. Atžalas nuo motininio kero galima atskirti pavasarį arba vasaros pabaigoje.
* Viendienės gan ištvermingos žiemą, bet plonas durpių sluoksnelis padeda geriau peržiemoti jaunoms atžaloms.
(Visited 1 times, 1 visits today)
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
udemy paid course free download
download samsung firmware
Download WordPress Themes Free

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Liepos 22, pirmadienis.
  • Saulė teka 05:12, leidžiasi 21:37.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 10:55.
  • Mėnulis Avine 13:01, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 17 d.
  • Dalius, Magdalena, Marija, Mantilė
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite šakniavaisius (ropes, ridikus, ridikėlius), tręškite pomidorus, paprikas ir ankštines daržoves. Pjaukite, aeruokite veją. Kirskite krūmus. Rinkite vaistinius augalus, darykite gydomųjų žolelių pagalves. Pjaukite, skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas. Naikinkite pelėsius. Vėdinkite patalpas, patalus. Ypač palanki diena nuimti derlių, konservuoti, sandėliuoti.
  • Kai anksti vakare atsiranda rasa, reikia laukti gero oro.

Įvykių kalendorius

Populiariausi strapsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus