Tvoros estetika: originalūs sprendimai

Koks vaidmuo sodybos „veido“ formavime tenka tvoroms? Jei vieną iš jų nuspręsime sumūryti iš nekasdienių ir sienoms nebūdingų medžiagų, suteiksime jai įdomią spalvą, faktūrą ar išpuošime raštais – bendras vaizdas stipriai pasikeis. Ko gero, pernelyg dažnai pamirštame, kad originali sienutė gali būti sutverta ir iš gluosnio vytelių, ir iš bambuko ar plieninės vielos…

Ne paslaptis, kad tvora apjuostoje sodyboje jaučiamės saugiau. Jei vietoj tvoros – gyvatvorė, ji apsaugo ir nuo triukšmo bei dulkių, yra sunkiau peržengiama neprašytiems svečiams, ypač – palaidiems šunims. Tačiau svarbios ne tik praktiškosios tvoros savybės – estetiška, patraukli erdves skirianti riba sodui suteikia ypatingos žaismės.

O gal gabionas?

Originali tvoros idėja – sienutė, sukurta iš tvarkingai sudėliotais akmenimis pripildytų vielos dėžių. Viela, iš kurios formuojamos šios dėžės, turi būti plieninė, padengta cinko ir aliuminio mišinio apvalkalu ar cinkuota ir papildomai apvilkta PVC. Tokios dėžės vadinamos gabionais.
Gabionus galima užpildyti įvairiomis patvariomis medžiagomis. Čia tiks netgi statybų liekanos (betoninės nuolaužos). Svarbu, kad jos būtų tvirtos ir atsparios neigiamoms aplinkos sąlygoms, visų pirma – šalčiui ir drėgmei. Jei į tarpus tarp akmenų įbersime žemės ir pasodinsime augalų, po kurio laiko turėsime žaliuojančią ar net žydinčią sieną.
Gabionų sienos – ne tik originalios, bet ir praktiškos: jos, kaip ir gyvatvorės, saugo nuo vėjo ir svetimų žvilgsnių, puikiai sugeria gatvės triukšmą. Ypatingu garso izoliavimu pasižymi vulkaninės kilmės akmenys – iš gatvės pusės jais užpildžius vielos dėžes, pamiršime, kad čia pat zuja automobiliai.
Iš gabionų vis dažniau soduose kuriamos ir kitokios kompozicijos, pavyzdžiui, suoliukai, stalai, sienutės, griliai ar net altanos. Šios konstrukcijos turi daug privalumų: jos tvirtos, stabilios ir efektingos. Iš gabionų sutverto stalo ar suolo neapvers nė stiprus uraganas!

Tekstas – Onos Daujotienės.

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ vasario numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 29, penktadienis.
  • Saulė teka 06:58, leidžiasi 19:50.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 06:51
  • Mėnulis Šaulyje 21:51, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 25 d.
  • Almantė, Bertoldas, Helmutas, Manvydas, Narcizas
  • Lietuvos įstojimo į NATO diena. Didysis penktadienis
  • Lapų diena tęsis iki vėlumos. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus. Rinkite ir džiovinkite vaistinius, prieskoninius augalus, dilgėles.
  • Jei noragai kovo mėnesį blizga, tai balandžio mėnesį rūdys.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius