• gruodžio 4 d., Pirmadienis

Ukrainos nepriklausomybės dienos proga Vilniaus Europos aikštėje – saulėgrąžų pievelė

Minint Ukrainos nepriklausomybės dieną, Vilniaus miesto savivaldybė skatina ir toliau remti karo niokojamą šalį. Pernai vasario 24 d. Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, už savo ir visos Europos laisvę ukrainiečiai kasdien narsiai kovoja net 547 dienas. Būtent tiek saulėgrąžų šiandien papuošė Europos aikštę – sukurta simbolinė saulėgrąžų pievelė.

 

 

 

Žmonės visame pasaulyje išreiškia palaikymą Ukrainai įvairiomis akcijomis, renginiais, vizualiniais produktais, kurių pagrindinis simbolis – saulėgrąža. Mėlynai geltona Ukrainos vėliava ir saulėgrąžos žiedas simbolizuoja neblėstančią viltį, vienybę ir taiką.

„Deja, bet laikui bėgant žmonės gali priprasti prie skaudžių naujienų iš Ukrainos. Visgi nuolatinė parama Ukrainos didvyriams – būtina, apie tai ir primena saulėgrąžų pievelė“, – sako Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Jis priduria, kad: „Lankydamasis Vilniuje NATO viršūnių susitikimo metu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis Lukiškių aikštėje sakė, kad čia jaučiasi kaip namie – sostinėje jam palaikymą išreiškė minios žmonių. Minint Ukrainos nepriklausomybės dieną, kviečiame Vilniaus gyventojus ir čia įsikūrus verslus nesustoti įvairiais būdais remti ukrainiečių laisvės siekį“.

Remti Ukrainą galima aukojant įvairioms organizacijoms, pavyzdžiui, „Blue/Yellow“, „1K paramos fondui“, „Stiprūs kartu“, „Caritas“ ir kt. Daugiau galimybių aukoti Ukrainai rasite čia.

Sostinės savivaldybė aktyviai teikia pagalbą ir prisideda prie įvairių kitų pagalbos akcijų. Pavyzdžiui, birželį prisijungė prie vykusios akcijos „Milijonas vaistinėlių Ukrainai“ ir skatino gyventojus aukoti automobilines vaistinėles. Taip pat Vilniaus miesto savivaldybė palaikė „Blue/Yellow“ ir „Stiprūs kartu“ organizuotą pilietinę akciją 33 tūkst. Ukrainos vėliavų Vilniuje, kuria siekė NATO viršūnių susitikimo metu pasaulio lyderius paskatinti pakviesti Ukrainą stoti į Šiaurės Atlanto aljansą.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 4, pirmadienis.
  • Saulė teka 08:23, leidžiasi 15:55.
  • Mėnulis teka 23:03, leidžiasi 13:15.
  • Mėnulis Mergelėje 05:50, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 27 d.
  • Barbora, Liutaurė, Liutauras, Vainota, Vainotas, Liugailė
  • Šv. Barbora (globėja visų, kurie mirė atsitiktine mirtimi)
  • Šaknų diena. Tręškite šildomuose šiltnamiuose auginamus augalus ir daigus, kad jų šaknys būtų stiprios. Jei nelabai šąla, apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius. Šią dieną vaistinių augalų preparatai ypač veiksmingai gydo virškinimo trakto ligas.
  • Jei gruodžio mėnesį šilta ir nepasninga – pavasaris bus vėlyvas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius