• sausio 31 d., Antradienis

Už gyvūnų nuodijimą – baudžiamoji atsakomybė

Visuomenei piktinantis dėl dar vieno gyvūnų nuodytojų išpuolio, kuris šįkart užfiksuotas Vilniaus Naujamiesčio rajone, VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ (GGI) primena, jog dėl žiauraus elgesio su gyvūnais gresia baudžiamoji atsakomybė. Ir nors gyvūnų nuodytojai dažnai jaučiasi nepagaunami ir nebaudžiami, o nuo jų nukentėjusiems ir ieškantiems teisybės svyra rankos, advokatų profesinės bendrijos „Constat“ atstovė Ieva Sebeckytė primena, jog Lietuvos teismų praktikoje yra buvę atvejų, kai gyvūnų nuodytojų kaltė buvo įrodyta ir pastarieji turėjo atsakyti pagal įstatymo raidę.

 

 

 

 

 

Laisvės atėmimas – iki vienerių metų

Už žiaurų elgesį su gyvūnu, jo kankinimą baudžiama pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 310 straipsnio 1-ąją dalį. Jei dėl žiauraus elgesio gyvūnas yra suluošinamas ar žūsta, baudžiama bauda, viešaisiais darbais arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

„Tam, kad kiltų baudžiamoji atsakomybė, turi būti padariniai, – žuvęs arba suluošintas gyvūnas. Vertinant šių dienų įvykius Vilniuje, matyti, jog ne vienas apsinuodijęs gyvūnas žuvo. Tokiu atveju turi būti pradedamas ikiteisminis tyrimas būtent pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 310 straipsnio 1-ąją dalį“, – sako teismuose GGI atstovaujančios advokatų profesinės bendrijos „Constat“ atstovė.

Ji taip pat pabrėžia, jog tam, kad asmuo ar asmenų grupė, kurie nuodija gyvūnus, būtų nustatyti, itin svarbu kreiptis į policiją, o ši privalo imtis atitinkamų veiksmų: „Policijos pareigūnai pagal kompetenciją turi imtis visų įstatymuose numatytų priemonių tam, kad per trumpiausią laiką būtų atliktas išsamus tyrimas: apklausti liudininkai, peržiūrėtos miestuose esančios vaizdo kameros ir kita.“

I. Sebeckytė ragina nenuleisti rankų ir nepasiduoti sklandančioms nuostatoms, neva tokie nuodytojai – nepagaunami, nebaudžiami. „Teismų praktika rodo, kad asmenys, kurie nuodija gyvūnus, yra surandami ir nubaudžiami įstatymų nustatyta tvarka. Kaip pavyzdį galima pateikti 2017 metų lapkričio 9 dienos Kelmės rajono apylinkės teismo baudžiamosios bylos Nr. 1-203-446/2017 sprendimą, kuriuo asmens, nuodijusio gyvūnus, kaltė buvo visiškai įrodyta remiantis liudininkų parodymais“, – prisimena pašnekovė.

Informacija paruošta Elenos Nikonovaitės-Dumpienės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2022 m. kovo mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Sausio 31, antradienis.
  • Saulė teka 08:11, leidžiasi 16:54.
  • Mėnulis teka 11:36, leidžiasi 04:44.
  • Mėnulis Dvyniuose, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis sausio 28 d.
  • Astra, Astrida, Budvilas, Budvilė, Budvyda (Budvydė), Budvydas, Judra, Marcelė, Skirmantas, Skirmantė, Liudvika (Liuda), Luiza
  • Žiedų diena. Sėkite petunijas, surfinijas, lobelijas, begonijas (į dėžutes ar šildomus šiltnamius), sodinkite gėles, persodinkite kambarines gėles. Augalų negalima laistyti, tręšti.
Originalios seklos

Populiariausi straipsniai

e-seklos

Sekite mus

Sėklos darzui
darzoviuseklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar jau ėmėtės daržo planavimo?

Įvykių kalendorius