• liepos 9 d., Ketvirtadienis

Užburiantys vandens lelijų žiedai

Niekas nesiginčys dėl lelijų žiedų grožio. Baltiems, rožiniams, geltoniems ar tarpinių atspalvių žiedams, plūduruojantiems tarp plačių lapų, nelieka abejingas nė vienas augalų mylėtojas. Ką sodinti savo tvenkinėlyje pirmiausiai, jei ne vandens leliją. Dėl to ir išvesta tiek daug jos veislių – galinčių augti ir giliose kūdrose, ir kubile. Jos sodinamos į specialius krepšius arba tiesiai į didesnio vandens telkinio gruntą.

Vandens lelijas galima auginti ne bet kokiame telkinyje. Jos, atsižvelgiant į rūšį, sodinamos nuo 30 cm iki 2 m gylyje. Kad gerai augtų ir žydėtų, bent 5 valandas turi apšviesti saulė. Visos vandens lelijos mėgsta ramų vandenį. Taškomos fontano purslų, dažnai kintant vandens lygiui jos nežydės, išaugs tik lapai. Dažnai nutinka, kad per kelerius metus augalai taip suveši, kad uždengia visą tvenkinio paviršių, lapai iškyla virš vandens, nebežydi. Juos reikia persodinti (gegužės–rugpjūčio mėn.), padalyti.

Vandens lelijos sėkmingai žiemoja tik pakankamai giliuose telkiniuose. Jei tikėtina, kad žiemą tvenkinėlis įšals iki pat dugno, žiemai jas reikia perkelti į rūsį ir laikyti kubiluose su vandeniu. Tik tinkamai prižiūrimos gražuolės atskleis savo grožį.

Česlavos Deinarovič nuotr.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita

Šiandien

  • Liepos 9, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:55, leidžiasi 21:53.
  • Mėnulis teka 00:02, leidžiasi 09:27.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 5 d.
  • Algirdas, Algirdė, Veronika, Leonardas
  • Lapų diena. Palanku laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles (jei norite, kad augtų lėtai), šakniavaisines daržoves, ravėti. Tręškite vejų augalus, kad jie žaliuotų ir būtų vešlūs. Netinkama diena krauti šieną, imti derlių, sandėliuoti, konservuoti.
  • Liepos saulė dar nė vieno valstiečio nuo žemės nenuvarė, lietus gi dažnai iš jų duoną atėmė ir su maišu į svetimus kraštus elgetauti išvarė, – sako suomiai.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Iš kokio medžio medienos pagaminti plautai Jūsų pirtyje?

Įvykių kalendorius