• spalio 26 d., Pirmadienis

Vaismedžius balinti reikia rudenį

Kamieno ir vainiko šakų pažeidimai žiemą – pavojingiausi. Žiemos pabaigoje saulė stipriai įkaitina pietines ir pietvakarines kamienų puses. Prasidėjus augimo procesui, audinių atsparumas sumažėja. Naktys dar būna šaltos, todėl staiga nukritus temperatūrai žievė peršąla ir apmiršta. Netrukus žievė sprogsta ir išsiskiria į šalis, atidengdama medieną. Susidariusiuose plyšiuose kaupiasi tirpstančio sniego vanduo, todėl gyvus audinius stipriau pažeidžia šaltis.

 

 

Rudenį vaismedžų kamienus reikėtų nubalinti. Balta spalva atmuša saulės spindulius, o tamsi – sugeria. Tad nubalintos vietos įkaista menkai, o nebalintos – stipriai.

Labai svarbu šį darbą atlikti tinkamai ir laiku. Kai kurie sodininkai yra šventai įsitikinę, kad vaismedžius balinti reikia pavasarį. Iš tikrųjų jie tik tuščiai švaisto laiką, nes saulė ir šaltis jau būna padarę blogą darbą. Juk daugiausiai įtrūkimų atsiranda vasario mėnesį, rečiau – kovą. Vadinasi, vaismedžius geriausia balinti rudenį, vėliausiai – sausį. Prieš tai būtina metaliniu šepečiu ar grandikliu švariai nuvalyti žievės atplaišas, kerpes, samanas. Jas reikia surinkti ir sudeginti, kad žiemojantys kenkėjai nepasklistų po sodą orui atšilus.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Spalio 26, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:10, leidžiasi 16:55.
  • Mėnulis teka 16:03, leidžiasi 00:44.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 23 d.
  • Liaudginas, Mingintė, Vita, Evaristas
  • Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, tręšti, į vazonėlius persodinti prieskonines daržoves, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Nepatartina ravėti, genėti vaismedžių ir krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti prieskoninių augalų ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Apšalas rudenį ant medžių žada derlingus metus.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius