• rugsėjo 28 d., Pirmadienis

Vandens telkinio sode priežiūros darbai

Kad vandens telkinėlis ilgainiui nevirstų bala ar pelke, juo reikia tinkamai rūpintis ir prižiūrėti.

*Daugiausia vargo ir nepatogumų patiriame pražydus vandeniui. Kai oras šiltas, ramus, o vandenyje daug azoto ir fosforo junginių, labai sparčiai dauginasi mikroskopiniai dumbliai – melsvadumbliai ir vanduo greitai tampa drumstas, žalsvai melsvas. Jei telkinėlis įrengtas tinkamai, augalų yra saikingai, jis dėl biologinės pusiausvyros apsivalo pats. Jei augalų per daug, nėra filtravimo sistemos, telkinėlis negilus ir nedidelis, teks valyti biologinėmis ar cheminėmis priemonėmis.

*Vasarą vandens telkinėlis atrodo gražiausiai, tačiau nuolat išgaruoja daug vandens. Jo reikia papildyti. Kartą per mėnesį rekomenduojama specialiu siurbliu išsiurbti ant dugno susikaupusias nuosėdas. Jei yra žuvų, dirbti reikia atsargiai, kad jų nepakliūtų į siurblį. Patartina išskinti peržydėjusius vandens augalų žiedus, kad jie greičiau sužydėtų dar kartą.

*Rudenį pasiryžkime kovai su mirštančių augalų liekanomis, lapais ir kitokiais nešvarumais. Nuo krentančių lapų vandenį apsaugosime ištiesę tinklą. Iš karto po pirmų rudeninių šalnų išpjauname, išrauname sušalusius augalus ir jų dalis. Iš vandens telkinėlio iškeliame ir sunešame į rūsį krepšiuose pasodintus šalčiui jautrius augalus.

*Žiemą iškertame eketes, kad po ledu žiemojančios žuvys neuždustų.


guest
1 Komentaras
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
tomykazzz1992

Sveiki kokie yra jūsų sodo telkiniuose naudojami vandens siurbliai?

Dirvitas

Sekite mus

Šiandien

  • Rugsėjo 28, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:14, leidžiasi 19:02.
  • Mėnulis teka 18:37, leidžiasi 02:41.
  • Mėnulis Žuvyse 18:33, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 24 d.
  • Saliamonas, Tautvydas, Vaclovas (Vacys), Vientautė
  • Vilniaus įkūrėjo, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino diena. Pasaulinė pasiutligės diena. Tuskulėnų aukų atminimo diena.
  • Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, sėti sideratus, sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves, veją. Šią dieną nupjauta žolė greitai ataugs ir bus tanki. Grėbkite lapus, kraukite kompostą. Ypač gerai ieškoti vandens, kasti, valyti šulinį. Negalima ravėti, genėti vaismedžių, krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių.
  • Jeigu rudenį lauke karvės pėda pilna vandens, kitais metais lauk gero derliaus.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokiais būdais ruošiate daugiausia atsargų žiemai?

Įvykių kalendorius