• balandžio 19 d., Penktadienis

Vegetatyvinis spygliuočių dauginimas

Skiepijamos dažniausiai įvairios žemesniais ar aukštesniais medžiais augančios spygliuočių dekoratyvinės formos, kurių negalima padauginti sėklomis: melsvaspyglės, pilkaspyglės, geltonspyglės, koloniškos, glaustašakės, svyruoklinės ir kt. Populiariausias ir dažniausiai dekoratyvinės sodininkystės praktikoje naudojamas būdas – skiepijimas ūgliuku, priglaudžiant šerdį prie brazdo.

* Tinkamiausias laikas šiam darbui lauke – balandžio mėnuo, šiltnamyje – vasaris ir kovas.
* Ūgliai paruošiami vasario mėnesį ir iki skiepijimo laikomi sandariame maišelyje šaldytuve arba specialioje ledo duobėje po sniegu.
* Pirmiausia žirklutėmis, aštriu skiepijimo ar skutimosi peiliuku nuo ūgliuko pašalinami spygliai, paliekant kuokštelį prie viršūninio pumpuro. Kartu nubraukiami ir šoniniai pumpurai. Nuvalytas ūgliukas turėtų būti 8–10 cm ilgio. Taip paruoštas, jis atsargiai įstrižai įpjaunamas iki šerdies, 1–2 cm žemiau viršūninio pumpuro, toliau – išilgai šerdies, apačios link, kur vėl įstrižai pašalinama likusi nereikalinga dalis. Išilginio pjūvio ilgis turėtų būti 3–8 cm. Analogiško ilgio pjūvis, nuvalius spyglius žemiau viršūninio pumpuro, padaromas ir poskiepio viršūniniame ūglyje. Tik šiuo atveju pjaunama ne iki šerdies, o tik iki brazdo.
* Paruoštas įskiepis atsargiai priglaudžiamas prie poskiepyje padaryto pjūvio ir standžiai aprišamas polietileninės plėvelės juostele. Jam prigijus ir pradėjus augti, poskiepio viršūnėlė su pumpurais atsargiai pašalinama, paliekant nedidelį kambliuką. Polietileninė juostelė nuimama tik įskiepiui ir poskiepiui visiškai suaugus.
* Šiuo būdu skiepijamos įvairios kėnių, eglių, pušų, maumedžių dekoratyvinės formos (melsvaspyglės, pilkaspyglės, geltonspyglės, koloniškos, glaustašakės, svyruoklinės…). Poskiepiams geriausiai tinka rūšis, iš kurių šios formos yra kilusios.
* Skiepijant dekoratyvines formas labai svarbu tinkamai, atsižvelgiant į įskiepio rūšį ar formą, parinkti skiepijimo aukštį. Rutuliškoms, koloniškoms ir glaustašakėms formoms jis turi būti nuo 1 ir 1,5 m, svyruoklinėms – aukščiau (1,5–3 m), o melsvaspyglėms, pilkaspyglėms ir geltonspyglėms – 0,2–0,5 m.
Norėtųsi priminti, kad skiepijimo sėkmė labai priklauso nuo skiepytojo įgūdžių ir atidumo. Visi pjūviai pagal galimybes turėtų būti padaromi per kartą (netaisant), jų negalima liesti pirštais. Skiepijimo peilis turi būti labai aštrus. Prieš imantis darbo jį reikia dezinfekuoti spiritu. Kad įskiepis ir poskiepis sėkmingai suaugtų, jų storis ir pjūvių plotis turi atitikti. Be to, labai svarbu, kad kuo geriau sutaptų įskiepio ir poskiepio apačia.

guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 19, penktadienis.
  • Saulė teka 06:07, leidžiasi 20:30.
  • Mėnulis teka 15:22, leidžiasi 05:16.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Aistė, Eirimas, Laisvūnas, Laisvūnė, Leontina, Leonas, Simonas, Putrimas, Nogailė
  • Šaknų diena. Sėkite ir sodinkite visas daržoves, gėles, vijoklius, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, daigus, persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Sėkite veją. Dauginkite dalindami, šaknydindami. Dirbkite žemę, purenkite, kaupkite. Nerekomenduojama sėti ir sodinti gūžinių salotų, genėti gyvatvorių, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržovių, vaisių.
  • Jei sliekai lenda iš žemės, bus lietaus.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius