• gegužės 17 d., Antradienis

Veja ir tvenkinys gegužę

Vis sulaukiame klausimų, kaip tinkamai prižiūrėti veją pavasariui įsibėgėjus ir besibaigiant. Drauge pateikiame informacijos ir apie tvenkinukų priežiūrą.

 

 

 

 

 

Dėmesio reikalauja veja

 

Sušilus orui, vejos žolė greitai auga. Pjauti ją reikėtų kas savaitę – tada bus tanki, neperaugs. Nuo vejos žolynų augimu nė kiek neatsilieka piktžolės, žiedus skleidžia kiaulpienės. Jei jos pavienės, geriausia išrauti su šaknimis. Netgi yra specialių įrankių kiaulpienėms rauti. Labai piktžolėtą veją reikės purkšti specialiais herbicidais, kurie nenaikina vienaskilčių augalų. Tai daroma sausu ir nevėjuotu oru, dirvožemis turi būti drėgnas, o žolė sausa. Būtų gerai dirbti vakare, kad bitės jau neskraidytų.

 

Tvenkinys gegužę

 

*Jei vanduo tvenkinyje sušilo daugiau kaip 10 ºC, prasidėjo intensyvus gyvenimas. Žuvys aktyvios, mielai gaudo pabertą maistą.

*Jei dar nevalėte tvenkinio, išsiurbkite dumblą ir pūvančias augalų liekanas. Vėliau, augalams sužėlus, tai padaryti bus sunku.

*Persodinkite ir dauginkite po vandeniu ir seklumoje augančius augalus. Patogu juos auginti krepšeliuose.

*Jei namuose ar šiltnamyje jau turite anksčiau sužėlusių vandens ir pakrančių augalų, juos perkelkite į tvenkinius. Tai daryti geriau vakare, kai vanduo būna sušilęs. Paauginti augalai iš karto imsis darbo ir stabdys dumblių augimą.

*Nepakartojamas pelkinių purienų žydėjimas tvenkiniui suteiks nepaprasto patrauklumo. Jos nereiklios: išgyvena net kurį laiką visiškai apsemtos vandens, o šiam atslūgus gerai auga normaliai drėgnoje žemėje. Purienos nebijo jokių šalčių, yra ilgaamžės, sutankėjusios gražiai uždengia krantus. Geriausiai jos auga prie pat vandens arba iki 5 cm gylyje, derlingoje žemėje. Neatsisakykite šių augalų kaip laukinių ar trumpai žydinčių. Vasarą apvalūs purienų lapai gražiai kontrastuoja su siaurais ir ilgais ajerų, vilkdalgių, viksvų ir švylių lapais.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 17, antradienis.
  • Saulė teka 05:09, leidžiasi 21:22.
  • Mėnulis teka 23:46, leidžiasi 05:37.
  • Mėnulis Šaulyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gegužės 16 d.
  • Gailė, Paskalis, Virkantas.
  • Pasaulinė informacinės visuomenės diena. Tarptautinė diena prieš homofobiją
  • KIRMINŲ DIENA. Vaisių diena. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, tręškite daržoves, vaismedžius, vaiskrūmius. Dauginkite krūmus atlankomis. Vežkite kompostą, mėšlą. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Negalima sodinti gūžinių salotų, ravėti.
  • Sužydo šermukšnis pirm alyvos – lauk darganotų ir šaltų orų.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius

baneris