• kovo 29 d., Trečiadienis

Veja ir tvenkinys gegužę

Vis sulaukiame klausimų, kaip tinkamai prižiūrėti veją pavasariui įsibėgėjus ir besibaigiant. Drauge pateikiame informacijos ir apie tvenkinukų priežiūrą.

 

 

 

 

 

Dėmesio reikalauja veja

 

Sušilus orui, vejos žolė greitai auga. Pjauti ją reikėtų kas savaitę – tada bus tanki, neperaugs. Nuo vejos žolynų augimu nė kiek neatsilieka piktžolės, žiedus skleidžia kiaulpienės. Jei jos pavienės, geriausia išrauti su šaknimis. Netgi yra specialių įrankių kiaulpienėms rauti. Labai piktžolėtą veją reikės purkšti specialiais herbicidais, kurie nenaikina vienaskilčių augalų. Tai daroma sausu ir nevėjuotu oru, dirvožemis turi būti drėgnas, o žolė sausa. Būtų gerai dirbti vakare, kad bitės jau neskraidytų.

 

Tvenkinys gegužę

 

*Jei vanduo tvenkinyje sušilo daugiau kaip 10 ºC, prasidėjo intensyvus gyvenimas. Žuvys aktyvios, mielai gaudo pabertą maistą.

*Jei dar nevalėte tvenkinio, išsiurbkite dumblą ir pūvančias augalų liekanas. Vėliau, augalams sužėlus, tai padaryti bus sunku.

*Persodinkite ir dauginkite po vandeniu ir seklumoje augančius augalus. Patogu juos auginti krepšeliuose.

*Jei namuose ar šiltnamyje jau turite anksčiau sužėlusių vandens ir pakrančių augalų, juos perkelkite į tvenkinius. Tai daryti geriau vakare, kai vanduo būna sušilęs. Paauginti augalai iš karto imsis darbo ir stabdys dumblių augimą.

*Nepakartojamas pelkinių purienų žydėjimas tvenkiniui suteiks nepaprasto patrauklumo. Jos nereiklios: išgyvena net kurį laiką visiškai apsemtos vandens, o šiam atslūgus gerai auga normaliai drėgnoje žemėje. Purienos nebijo jokių šalčių, yra ilgaamžės, sutankėjusios gražiai uždengia krantus. Geriausiai jos auga prie pat vandens arba iki 5 cm gylyje, derlingoje žemėje. Neatsisakykite šių augalų kaip laukinių ar trumpai žydinčių. Vasarą apvalūs purienų lapai gražiai kontrastuoja su siaurais ir ilgais ajerų, vilkdalgių, viksvų ir švylių lapais.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Kovo 29, trečiadienis.
  • Saulė teka 06:58, leidžiasi 19:50.
  • Mėnulis teka 10:29, leidžiasi 04:40.
  • Mėnulis Vėžyje. Priešpilnis 05:32.
  • Almantė, Bertoldas, Helmutas, Manvydas, Narcizas
  • Lietuvos įstojimo į NATO diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite lapines, prieskonines daržoves. Sėkite veją. Persodinkite, laistykite kambarinius augalus. Tvarkykite sodą, aplinką. Skiepykite vaismedžius, spygliuočius. Nerekomenduojama naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose, džiovinti vaistinių augalų.
  • Jei noragai kovo mėnesį blizga, tai balandžio mėnesį rūdys.
Originalios seklos
Mugė

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos
Sėklos darzui
darzoviuseklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias daigyklas naudojate?

Įvykių kalendorius