• liepos 16 d., Antradienis

Vėzdūnių populiarumą nulėmė paprasta priežiūra ir dailumas

Vėzdūnės labiausiai mėgsta šviesią, bet saulės spindulių nepasiekiamą vietą netoli lango ar kambario viduryje. Patalpos temperatūra didelės reikšmės neturi. Įprasta – 18–25º C, tik žiemą neturėtų nukristi žemiau 16º C.

Tinka puri puveninga žemė, sumaišyta su durpėmis arba durpių mišiniai. Jei pakanka drėgmės, šie augalai lengvai pakenčia vasaros karščius. Laistyti vėzdūnes visus metus reikia pakankamai, kad neišdžiūtų žemės gniužulas. Tėvynėje jos gyvena pelkėse, bet auginant vazonuose pakanka ir saikingos drėgmės. Didelis augalas vasarą išgarina daug drėgmės. Nusvirę lapai – ženklas, kad visa žemė jau sausa ir vazoną reikia skubiai merkti į kibirą ar dubenį su vandeniu. Paliejus vanduo nutekės žemyn ir gerai nesudrėkins šaknų. Mažiau laistyti reikia žiemą, kai vėsesnis oras. Palaukite, kol pradžius žemės paviršius. Papildomai drėkinti patalpos oro nebūtina. Tiesa, vėzdūnės mėgsta šiltą dušą, purškimą karštomis vasaros dienomis. Be to, reikia valyti lapus.

Kovo–balandžio mėnesiais, kas dvi savaites, augalus patręškite.

Vėzdūnės auga greitai, todėl perkelti į naujus vazonus reikia kasmet arba kas 2 metus. Vasario–kovo mėnesiais persodinant padalinami kerai, nes kasmet susidaro nemažai atžalų su gerai išsivysčiusiomis šaknimis. Šiuo būdu dauginti lengviausia.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 16, antradienis.
  • Saulė teka 05:03, leidžiasi 21:46.
  • Mėnulis teka 17:24, leidžiasi 00:31.
  • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis liepos 14 d.
  • Danguolė, Faustas, Vaigaudas, Marija
  • Škaplierinė. Prapjovos. Agronomų diena. Tarptautinė gyvačių diena
  • Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, sėkite ar pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Sėkite, sodinkite, skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus. Nepatartina kirsti medžių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, iškasti gėlių svogūnėlius.
  • Šią dieną nereikėtų dirbti, kad vėjai namų stogų neplėšytų, rugių neišguldytų. Pabarstyti grūdų troboje, kad varnos stogų nedraskytų.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius