• rugsėjo 26 d., Šeštadienis

Vėzdūnių populiarumą nulėmė paprasta priežiūra ir dailumas

Vėzdūnės labiausiai mėgsta šviesią, bet saulės spindulių nepasiekiamą vietą netoli lango ar kambario viduryje. Patalpos temperatūra didelės reikšmės neturi. Įprasta – 18–25º C, tik žiemą neturėtų nukristi žemiau 16º C.

Tinka puri puveninga žemė, sumaišyta su durpėmis arba durpių mišiniai. Jei pakanka drėgmės, šie augalai lengvai pakenčia vasaros karščius. Laistyti vėzdūnes visus metus reikia pakankamai, kad neišdžiūtų žemės gniužulas. Tėvynėje jos gyvena pelkėse, bet auginant vazonuose pakanka ir saikingos drėgmės. Didelis augalas vasarą išgarina daug drėgmės. Nusvirę lapai – ženklas, kad visa žemė jau sausa ir vazoną reikia skubiai merkti į kibirą ar dubenį su vandeniu. Paliejus vanduo nutekės žemyn ir gerai nesudrėkins šaknų. Mažiau laistyti reikia žiemą, kai vėsesnis oras. Palaukite, kol pradžius žemės paviršius. Papildomai drėkinti patalpos oro nebūtina. Tiesa, vėzdūnės mėgsta šiltą dušą, purškimą karštomis vasaros dienomis. Be to, reikia valyti lapus.

Kovo–balandžio mėnesiais, kas dvi savaites, augalus patręškite.

Vėzdūnės auga greitai, todėl perkelti į naujus vazonus reikia kasmet arba kas 2 metus. Vasario–kovo mėnesiais persodinant padalinami kerai, nes kasmet susidaro nemažai atžalų su gerai išsivysčiusiomis šaknimis. Šiuo būdu dauginti lengviausia.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dirvitas

Sekite mus

Šiandien

  • Rugsėjo 26, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:12, leidžiasi 19:08.
  • Mėnulis teka 17:49, leidžiasi 00:15.
  • Mėnulis Vandenyje 09:08, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 24 d.
  • Gražina, Vydenis, Damijonas, Justina (Justė), Kipras
  • Europos kalbų diena. Pasaulinė kontracepcijos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Galima purenti žemę, ravėti, ruošti žemės mišinius daigams, kuriuos auginsite pavasarį. Remontuokite, valykite, tvarkykite, vėdinkite namus, rūsius ir kitas patalpas. Negalima sėti, sodinti, laistyti.
  • Jei liepos lapai anksti pradeda gelsti, žiema bus ankstyva.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokiais būdais ruošiate daugiausia atsargų žiemai?

Įvykių kalendorius