• gruodžio 4 d., Penktadienis

Vietoj grilio – kazanas

Nuo seno žinoma, kad ant ugnies gaminamas maistas yra daug skanesnis ir vertingesnis. Nieko keisto, kad, pasinaudoję indukcinėmis viryklėmis, kitais elektriniais prietaisais maisto gamybai, daugelis gręžiasi atgal ir prisimena ugnį. Sodybose vis dažniau maisto gamybai naudojamos lauko krosnys, krosnelės, kiemuose atsiranda tandyrų, populiarėja kazanai. Apie juos šį kartą ir pakalbėsime.

 

Įkaista tolygiai ir ilgai išlaiko šilumą

Ketaus indai pasižymi ilgaamžiškumu. Įkaitęs ketus tolygiai ir vienodai paskirsto šilumą, atlaiko aukštą temperatūrą, todėl puikiai tinka intensyviam naudojimui. Dėl specifinės ketaus struktūros toks indas kaista ilgiau, tačiau įkaitintas ilgai palaiko šilumą, todėl šie indai itin tinka kepti, troškinti. Troškinta mėsa, troškinys su daržovėmis, plovas gaminimosi metu nepraranda savo skoninių savybių. Dėl aptakių formų maistas kazanuose nepridega. Ketaus indai universalūs, jie tinka ne tik naudojimui lauke, bet ir visų tipų viryklėms. Žinoma, jei turi atitinkamą dugną. Kazaną ovaliu dugnu irgi galima pritaikyti viryklei, jei jis turės papildomą stovą. Pusiau sferinės formos kazanai ovaliu dugnu kaista tolygiai ir vienodai, dugnas neįkaista labiau nei likusi kazano dalis. Būtent siaurėjantis dugnas, platėjantis viršus ir 4 mm storio sienelės leidžia ilgai išlaikyti šilumą. Tokie kazanai labiausiai tinka plovo gamybai. Jei kazanas turi plokščią dugną, jį galima statyti ir ant viryklės, specialaus stovo nereikia.

 

 

Tekstas – Tomo Vaškevičiaus. Nuotrauka – Schutterstock.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2020 m. birželio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Gruodžio 4, penktadienis.
  • Saulė teka 08:23, leidžiasi 15:55.
  • Mėnulis teka 19:18, leidžiasi 12:02.
  • Mėnulis Liūte 14:53, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 30 d.
  • Barbora, Liutaurė, Vainotas
  • Šv. Barbora (globėja visų, kurie mirė atsitiktine mirtimi)
  • Vaisių diena. Jei nelabai šąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius, apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius, blizginkite indus. Pirkite dovanas ir buitinius prietaisus. Palanki diena dilgėlių arbata valyti kraują, šalinti iš organizmo toksinus, gydyti karpas, nuospaudas. Nerekomenduojama tręšti augalų.
  • Jei gruodžio mėnesį šilta ir nepasninga – pavasaris bus vėlyvas.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ką naudosite dengti augalams žiemai?

Įvykių kalendorius