• balandžio 19 d., Penktadienis

Vietoj grilio – kazanas

Nuo seno žinoma, kad ant ugnies gaminamas maistas yra daug skanesnis ir vertingesnis. Nieko keisto, kad, pasinaudoję indukcinėmis viryklėmis, kitais elektriniais prietaisais maisto gamybai, daugelis gręžiasi atgal ir prisimena ugnį. Sodybose vis dažniau maisto gamybai naudojamos lauko krosnys, krosnelės, kiemuose atsiranda tandyrų, populiarėja kazanai. Apie juos šį kartą ir pakalbėsime.

 

Įkaista tolygiai ir ilgai išlaiko šilumą

Ketaus indai pasižymi ilgaamžiškumu. Įkaitęs ketus tolygiai ir vienodai paskirsto šilumą, atlaiko aukštą temperatūrą, todėl puikiai tinka intensyviam naudojimui. Dėl specifinės ketaus struktūros toks indas kaista ilgiau, tačiau įkaitintas ilgai palaiko šilumą, todėl šie indai itin tinka kepti, troškinti. Troškinta mėsa, troškinys su daržovėmis, plovas gaminimosi metu nepraranda savo skoninių savybių. Dėl aptakių formų maistas kazanuose nepridega. Ketaus indai universalūs, jie tinka ne tik naudojimui lauke, bet ir visų tipų viryklėms. Žinoma, jei turi atitinkamą dugną. Kazaną ovaliu dugnu irgi galima pritaikyti viryklei, jei jis turės papildomą stovą. Pusiau sferinės formos kazanai ovaliu dugnu kaista tolygiai ir vienodai, dugnas neįkaista labiau nei likusi kazano dalis. Būtent siaurėjantis dugnas, platėjantis viršus ir 4 mm storio sienelės leidžia ilgai išlaikyti šilumą. Tokie kazanai labiausiai tinka plovo gamybai. Jei kazanas turi plokščią dugną, jį galima statyti ir ant viryklės, specialaus stovo nereikia.

 

 

Tekstas – Tomo Vaškevičiaus. Nuotrauka – Schutterstock.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2020 m. birželio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 19, penktadienis.
  • Saulė teka 06:07, leidžiasi 20:30.
  • Mėnulis teka 15:22, leidžiasi 05:16.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Aistė, Eirimas, Laisvūnas, Laisvūnė, Leontina, Leonas, Simonas, Putrimas, Nogailė
  • Šaknų diena. Sėkite ir sodinkite visas daržoves, gėles, vijoklius, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, daigus, persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Sėkite veją. Dauginkite dalindami, šaknydindami. Dirbkite žemę, purenkite, kaupkite. Nerekomenduojama sėti ir sodinti gūžinių salotų, genėti gyvatvorių, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržovių, vaisių.
  • Jei sliekai lenda iš žemės, bus lietaus.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius